Komičku vydírali kvůli fotce s odhalenou bradavkou, tak ji radši zveřejnila sama

Magazín Magazín
14. 8. 2019 9:58
Americká komička Whitney Cummingsová na svém twitterovém účtu zveřejnila fotku s odhalenou bradavkou. Udělala to po tom, co chtěli někteří její followeři snímek použít k tomu, aby z ženy dostali peníze. Cummingsová fotografii původně omylem sdílela už v dubnu. Přestože ji však hned vzápětí smazala, několik sledujících si ji stihlo uložit.
Foto: Shutterstock

V dubnu Cummingsová na svém Instagramu publikovala snímek, na kterém ve vaně pojídá čínské ovoce liči. Nevšimla si ovšem, že se v záběru ocitla i část jejího ňadra s odhalenou bradavkou. Když si to uvědomila, fotku neprodleně smazala. Někteří z malého počtu uživatelů, kteří snímek zahlédli, si však pořídili jeho screenshot a o čtvrt roku později ho využili, aby komičku vydírali.

"Pár lidí se mi ozvalo, že jim za screenshot nabídli peníze a že chtějí peníze ode mě za to, že fotku nepustí ven. Nejspíš si myslí, že jsem daleko slavnější, než ve skutečnosti jsem a taky že se nechám hodně snadno zastrašit," svěřila se Cummingsová na Twitteru. Hned nato tam sdílela screenshot s výhružnými zprávami i se zmíněným lechtivým obrázkem.

"Když veřejně známou ženu někdo začne vydírat, musí věnovat spoustu času, peněz a energie, aby se s tím vypořádala. Musí si najmout právníky, bezpečnostní experty a ještě žije ve strachu, kdy a kde ji někdo poníží. Všichni můžete mít mou bradavku, ale nikdo z vás už nedostane můj čas ani peníze," napsala k příspěvku.

Tím ale incident neskončil, protože jen o pár hodin později dostala další výhrůžky od lidí, kteří tvrdili, že se dostali i ke snímkům z jejího soukromého úložiště iCloud. Ani to však komičku nevyvedlo z míry. "Budu k vám upřímná. Za většinou svých nahých fotek si stojím a daleko víc se stydím za tu hromadu motivačních citátů, které mám u sebe uložené," dodala Cummingsová.

Od svých příznivců se na sociálních sítích dočkala velké podpory. Mnoho z nich sdílelo vlastní trapné fotografie s hashtagem #IStandWithWhitney (stojím za Whitney) a zapojilo se i několik kolegů z branže. Bavič Burt Kreischer například zveřejnil detail svých varlat po tom, co spadl na tobogánu, a přidali se i komici Nick Bolton a Shayne Smith.

"Děkuji všem, kteří mi posílají své trapné fotky, abych se cítila lépe. Moc to pro mě znamená, ale na druhou stranu by mi vůbec nevadilo, kdybych teď ve schránce neměla tolik chlupatých varlat," reagovala Cummingsová s humorem na vlnu podpory.

Video: Vydírání dětí kvůli nahým fotkám je stále brutálnější, útočí už i dívky, říká expert

Útoků na internetu přibývá, vyrostla nová generace agresorů, jejich věk klesá, líčí bývalý bezpečnostní expert společnosti Seznam Martin Kožíšek. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy