Komičku vydírali kvůli fotce s odhalenou bradavkou, tak ji radši zveřejnila sama

Magazín Magazín
14. 8. 2019 9:58
Americká komička Whitney Cummingsová na svém twitterovém účtu zveřejnila fotku s odhalenou bradavkou. Udělala to po tom, co chtěli někteří její followeři snímek použít k tomu, aby z ženy dostali peníze. Cummingsová fotografii původně omylem sdílela už v dubnu. Přestože ji však hned vzápětí smazala, několik sledujících si ji stihlo uložit.
Foto: Shutterstock

V dubnu Cummingsová na svém Instagramu publikovala snímek, na kterém ve vaně pojídá čínské ovoce liči. Nevšimla si ovšem, že se v záběru ocitla i část jejího ňadra s odhalenou bradavkou. Když si to uvědomila, fotku neprodleně smazala. Někteří z malého počtu uživatelů, kteří snímek zahlédli, si však pořídili jeho screenshot a o čtvrt roku později ho využili, aby komičku vydírali.

"Pár lidí se mi ozvalo, že jim za screenshot nabídli peníze a že chtějí peníze ode mě za to, že fotku nepustí ven. Nejspíš si myslí, že jsem daleko slavnější, než ve skutečnosti jsem a taky že se nechám hodně snadno zastrašit," svěřila se Cummingsová na Twitteru. Hned nato tam sdílela screenshot s výhružnými zprávami i se zmíněným lechtivým obrázkem.

"Když veřejně známou ženu někdo začne vydírat, musí věnovat spoustu času, peněz a energie, aby se s tím vypořádala. Musí si najmout právníky, bezpečnostní experty a ještě žije ve strachu, kdy a kde ji někdo poníží. Všichni můžete mít mou bradavku, ale nikdo z vás už nedostane můj čas ani peníze," napsala k příspěvku.

Tím ale incident neskončil, protože jen o pár hodin později dostala další výhrůžky od lidí, kteří tvrdili, že se dostali i ke snímkům z jejího soukromého úložiště iCloud. Ani to však komičku nevyvedlo z míry. "Budu k vám upřímná. Za většinou svých nahých fotek si stojím a daleko víc se stydím za tu hromadu motivačních citátů, které mám u sebe uložené," dodala Cummingsová.

Od svých příznivců se na sociálních sítích dočkala velké podpory. Mnoho z nich sdílelo vlastní trapné fotografie s hashtagem #IStandWithWhitney (stojím za Whitney) a zapojilo se i několik kolegů z branže. Bavič Burt Kreischer například zveřejnil detail svých varlat po tom, co spadl na tobogánu, a přidali se i komici Nick Bolton a Shayne Smith.

"Děkuji všem, kteří mi posílají své trapné fotky, abych se cítila lépe. Moc to pro mě znamená, ale na druhou stranu by mi vůbec nevadilo, kdybych teď ve schránce neměla tolik chlupatých varlat," reagovala Cummingsová s humorem na vlnu podpory.

Video: Vydírání dětí kvůli nahým fotkám je stále brutálnější, útočí už i dívky, říká expert

Útoků na internetu přibývá, vyrostla nová generace agresorů, jejich věk klesá, líčí bývalý bezpečnostní expert společnosti Seznam Martin Kožíšek. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci jen 500 lidí

Spolek Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci v centru Prahy pouze 500 lidí, přestože kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí chystá správní žalobu. Na videu na facebooku spolku to dnes večer oznámil jeho předseda Mikuláš Minář. Kvůli dodržení omezení Milion chvilek ruší také pochod k sídlu vlády, který měl být součástí demonstrace. Policie dnes odpoledne na twitteru oznámila, že nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pokud policisté zjistí porušení hygienických podmínek, věc zadokumentují a předají hygienické stanici.

Kvůli riziku nákazy novým koronavirem jsou v Česku zakázané hromadné akce nad 500 osob. Spolek Milion chvilek je ale přesvědčen o tom, že příslušné nařízení ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na právo shromažďovací. "Vláda tvrdí opak, proto podáme správní žalobu," uvedl dnes Minář. Podle názoru právníků spolku je omezení nezákonné a protiústavní.

Minář je také přesvědčen o tom, že omezení má za cíl zdiskreditovat protestní akce. "Vláda na nás šije 'boudu' a chce protesty jednou provždy u většiny národa zdiskreditovat. Nedejme jí teď tu záminku," uvedl. Organizátoři demonstrace na Staroměstském náměstí proto dodrží podmínku maximálního počtu účastníků. "Na úterní akci proto skutečně vpustíme pouze 500 osob," upozornil předseda spolku.

Ze stejného důvodu se neuskuteční ani plánovaný pochod ke Strakově akademii, který měl být součástí úterní demonstrace. "O to důležitější bude, aby se po celé republice uskutečnilo co nejvíc lokálních akcí, které se do 500 lidí pohodlně vejdou," řekl dnes Minář.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Francouzská armáda zabila velitele Al-Káidy v severní Africe

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdal Malika Drúkdala. Oznámila to dnes ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

"Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdal Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků," uvedla Parlyová na twitteru. Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy