Stará Paříž ožívá. Unikátní barevné snímky ukazují život ve slavné metropoli

Stará Paříž ožívá. Unikátní barevné snímky ukazují život ve slavné metropoli
Řeka La Bièvre, Porte d'Italie. Rok 1913.
"Občerstvovna" pro koně poblíž parku Martova pole, rok 1900. Park se nachází v 7. obvodu mezi Eiffelovou věží a vojenskou školou École Militaire.
Stavba stanice Tuileries pařížského metra v samotném centru města, rok 1900.
Velké povodně. Seina v ulicích Paříže, leden roku 1910.
Foto: Kolorizace fotografie: Dan Poláček / Zdrojové černobílé foto: Paris Musées / Public Domain / CC0 1.0 Universal
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
27. 3. 2021 12:55
Jak vypadala Paříž na přelomu 19. a 20. století? Podívejte se na unikátní snímky, které zachycují velkou povodeň z roku 1910, stavbu metra v centru města nebo slavný větrný mlýn Moulin de la Galette na Montmartru. Historickým fotkám francouzské metropole vdechl barevný život fotoeditor Aktuálně.cz Daniel Poláček.
 

Právě se děje

před 6 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy