Stará Paříž ožívá. Unikátní barevné snímky ukazují život ve slavné metropoli

Stará Paříž ožívá. Unikátní barevné snímky ukazují život ve slavné metropoli
Řeka La Bièvre, Porte d'Italie. Rok 1913.
"Občerstvovna" pro koně poblíž parku Martova pole, rok 1900. Park se nachází v 7. obvodu mezi Eiffelovou věží a vojenskou školou École Militaire.
Stavba stanice Tuileries pařížského metra v samotném centru města, rok 1900.
Velké povodně. Seina v ulicích Paříže, leden roku 1910.
Foto: Kolorizace fotografie: Dan Poláček / Zdrojové černobílé foto: Paris Musées / Public Domain / CC0 1.0 Universal
Jak vypadala Paříž na přelomu 19. a 20. století? Podívejte se na unikátní snímky, které zachycují velkou povodeň z roku 1910, stavbu metra v centru města nebo slavný větrný mlýn Moulin de la Galette na Montmartru. Historickým fotkám francouzské metropole vdechl barevný život fotoeditor Aktuálně.cz Daniel Poláček.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy