Dobrodružný kocour baví internet. Miluje vodítko, výlety a své psí sourozence

Magazín Magazín
24. 2. 2020 16:00
Arlo by se dal popsat jako kočkopes. Přerostlé kotě sice vypadá jako šelma, charakter a záliby má ale jako dospělý pes. Žije v anglickém hrabství Yorkshire, kde je divoká příroda a vlhké podnebí. Kocourovi však mokřady nevadí, má pláštěnku a vodítko, na kterém chodí na výlety se svými nevlastními sourozenci.
Dobrodružný kocour miluje vodítko, výlety do přírody a své psí kamarády | Video: Instagram/The.good.cat

Arlovi je teprve devět měsíců, a už viděl kus Anglie. Majitelé ho naučili chodit na vodítku a od té doby rozšiřuje svůj turistický okruh. Vylezl nejvyšší horu Anglie, navštívil Hardcastle Crag i vodní nádrž Butterley Reservoir.

"Arlo je sebevědomý kocour. Nevadí mu potkávat lidi na cestě, nechá se od nich pohladit i pochovat. Miluje přírodu, pozorovat ptáky a lézt po stromech," říká Arlova majitelka Crissy Listerová pro britský zpravodajský server BBC.

Na výletech kocoura doprovází jeho psí sourozenci. Až Arlo vyroste, bude velký jako jeden z nich. Druh mainské mývalí kočky, kterou v 19. století pravděpodobně vyšlechtili Američané, může v dospělosti vážit šest až osm kilo. 

"Máme radost, že vidí kus světa a ne jen ulice před domem. Díky vodítku jsme si jistí, že je v bezpečí a zároveň toho prozkoumá víc než kdejaká jiná kočka," uzavírá Crissy Listerová.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Všech pět hokejistů Ottawy nakažených koronavirem se uzdravilo

Všichni členové hokejového týmu Ottawa Senators, kteří onemocněli chorobou covid-19, se už podle trenéra D.J. Smithe zotavili. Pozitivní test na koronavirus mělo pět nejmenovaných hráčů a jeden zaměstnanec klubu.

"Dobré je, že nikdo z nich neměl žádné strašlivé symptomy, jaké vidíme v televizi u lidí, kteří opravdu trpí," řekl Smith. "Někteří kluci se necítili dobře, ale díky tomu, že to jsou sportovci, to překonali a už to mají za sebou."

Členové klubu se podle všeho nakazili během série zápasů na hřištích soupeřů v Kalifornii, kde Senators před přerušením sezony 12. března odehráli tři duely. Podle Smithe přispěly pozitivní testy členů klubu k tomu, aby tým bral koronavirovou pandemii vážně.

Další zprávy