knižní trh

Lipsko kvůli viru opět ruší knižní veletrh

Ani letos se v Lipsku nebude konat slavný knižní veletrh. Kvůli šíření nemoci covid-19 jej organizátoři stejně jako loni zrušili. Letos jej chtěli uspořádat místo března koncem května zčásti pod širým nebem, nakonec ale usoudili, že to není bezpečné, píše agentura DPA. Podle ní vzniká náhradní on-line program. Poslední ročník Lipského knižního veletrhu v roce 2019 navštívilo 286 tisíc lidí.

Podobný plán, tedy uspořádat veletrh v pozdějším termínu pod širým nebem, nedávno ohlásili pořadatelé pražského Světa knihy. Ten se má na holešovickém výstavišti konat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později než obvykle. Organizátoři chtějí maximum programu vyvést do exteriéru.

Zdroj: ČTK/DPA

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Pokračovat