Kněz stříkal po věřících svěcenou vodu z vodní pistole. Držel tak rozestup mezi lidmi

Magazín Magazín
18. 5. 2020 14:48
Římskokatolický kněz v Detroitu si vyložil vládní nařízení dodržování vzdálenosti mezi věřícími po svém a svěcenou vodou je pokropil z umělohmotné vodní pistole.
Kněz Timothy Pelc
Kněz Timothy Pelc | Foto: ČTK

Fotky 70letého kněze Timothyho Pelca pocházejí z Velikonoc, ale v posledních dnech se staly virálními a lidé z nich vytvářejí různé vtipy a koláže.

Na všech je duchovní s rouškou, štítem přes obličej, gumovými rukavicemi a umělohmotnou vodní pistolí, ze které "střílí" po věřících svěcenou vodu. Dětskou hračku využil jako nástroj, jak dodržovat bezpečnostní opatření v boji proti koronaviru.

Pelc webu BuzzFeed News přiznal, že se obával reakce Vatikánu, ale zatím se k němu žádná kritika nebo pochvala z nejvyšších míst nedostaly.

Farář dále dodal, že církev a věřící brali pandemii velmi vážně. Farníci přivázali na stromy u kostela modré stužky symbolizující lidi, kteří zemřeli na covid-19. Těch je momentálně téměř 5000.

Pelc doufá, že se brzy vrátí k normálním bohoslužbám. "Lidé ale zatím zůstávají doma, bojí se, nemám jim to za zlé," uzavřel.

Ve Spojených státech zemřelo v neděli 820 lidí nakažených koronavirem, je to o 400 méně než o den dříve a nejméně od 10. května. Celkem už v USA zemřelo 89 562 lidí s covidem-19.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy