Kněz stříkal po věřících svěcenou vodu z vodní pistole. Držel tak rozestup mezi lidmi

Magazín Magazín
18. 5. 2020 14:48
Římskokatolický kněz v Detroitu si vyložil vládní nařízení dodržování vzdálenosti mezi věřícími po svém a svěcenou vodou je pokropil z umělohmotné vodní pistole.
Kněz Timothy Pelc
Kněz Timothy Pelc | Foto: ČTK

Fotky 70letého kněze Timothyho Pelca pocházejí z Velikonoc, ale v posledních dnech se staly virálními a lidé z nich vytvářejí různé vtipy a koláže.

Na všech je duchovní s rouškou, štítem přes obličej, gumovými rukavicemi a umělohmotnou vodní pistolí, ze které "střílí" po věřících svěcenou vodu. Dětskou hračku využil jako nástroj, jak dodržovat bezpečnostní opatření v boji proti koronaviru.

Pelc webu BuzzFeed News přiznal, že se obával reakce Vatikánu, ale zatím se k němu žádná kritika nebo pochvala z nejvyšších míst nedostaly.

Farář dále dodal, že církev a věřící brali pandemii velmi vážně. Farníci přivázali na stromy u kostela modré stužky symbolizující lidi, kteří zemřeli na covid-19. Těch je momentálně téměř 5000.

Pelc doufá, že se brzy vrátí k normálním bohoslužbám. "Lidé ale zatím zůstávají doma, bojí se, nemám jim to za zlé," uzavřel.

Ve Spojených státech zemřelo v neděli 820 lidí nakažených koronavirem, je to o 400 méně než o den dříve a nejméně od 10. května. Celkem už v USA zemřelo 89 562 lidí s covidem-19.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soudce pustil z vazby ženu obviněnou z krádeže laptopu Pelosiové

Americký soudce rozhodl propustit z vazby Riley June Williamsovou, která je obviněna z podílu na krádeži laptopu z kanceláře předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové při nedávném útoku na Kapitol. Podle soudního rozhodnutí musí 22letá žena zůstat pod dohledem své matky, nesmí cestovat a v pondělí se má dostavit k federálnímu soudu ve Washingtonu k projednání případu.

Williamsová je z Pensylvánie a obviněna je z krádeže, bránění spravedlnosti, nepovoleného vstupu a výtržnictví spáchaného na půdě Kapitolu. Podle soudce Martina Carlsona jde o vážná obvinění. Ve prospěch Williamsové podle něj svědčí její dosud čistý trestní rejstřík.

Příznivci minulého prezidenta Donalda Trumpa vnikli do Kapitolu 6. ledna, kdy se sešly obě komory Kongresu k poslednímu stvrzení výsledku listopadových prezidentských voleb. Několik hodin tam rabovali, zákonodárci se museli ukrývat na bezpečném místě. Federální úřad pro vyšetřování se nyní snaží výtržníky identifikovat, Williamsovou údajně poznal na jednom ze zveřejněných videí její bývalý partner. Tvrdil, že žena doufala, že se jí podaří laptop Pelosiové prodat ruské tajné službě. Na videu je žena podobná Williamsové zachycená, jak volá na výtržníky, aby šli po schodech nahoru. Na jiném snímku je ji vidět, jak vychází z Pelosiové kanceláře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy