Kněz stříkal po věřících svěcenou vodu z vodní pistole. Držel tak rozestup mezi lidmi

Římskokatolický kněz v Detroitu si vyložil vládní nařízení dodržování vzdálenosti mezi věřícími po svém a svěcenou vodou je pokropil z umělohmotné vodní pistole.
Kněz Timothy Pelc
Kněz Timothy Pelc | Foto: ČTK

Fotky 70letého kněze Timothyho Pelca pocházejí z Velikonoc, ale v posledních dnech se staly virálními a lidé z nich vytvářejí různé vtipy a koláže.

Na všech je duchovní s rouškou, štítem přes obličej, gumovými rukavicemi a umělohmotnou vodní pistolí, ze které "střílí" po věřících svěcenou vodu. Dětskou hračku využil jako nástroj, jak dodržovat bezpečnostní opatření v boji proti koronaviru.

Pelc webu BuzzFeed News přiznal, že se obával reakce Vatikánu, ale zatím se k němu žádná kritika nebo pochvala z nejvyšších míst nedostaly.

Farář dále dodal, že církev a věřící brali pandemii velmi vážně. Farníci přivázali na stromy u kostela modré stužky symbolizující lidi, kteří zemřeli na covid-19. Těch je momentálně téměř 5000.

Pelc doufá, že se brzy vrátí k normálním bohoslužbám. "Lidé ale zatím zůstávají doma, bojí se, nemám jim to za zlé," uzavřel.

Ve Spojených státech zemřelo v neděli 820 lidí nakažených koronavirem, je to o 400 méně než o den dříve a nejméně od 10. května. Celkem už v USA zemřelo 89 562 lidí s covidem-19.

před 3 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.