Kněz si v kostele užíval sex se dvěma dominami. Znesvěcený oltář církev radši spálila

Magazín Magazín
24. 11. 2022 13:49
Dnes už bývalý katolický kněz Travis Clark z města Pearl River v americké Louisianě si odsedí tři roky ve vězení za obscénní chování. Před dvěma lety se totiž přímo v kostele oddával sexu se dvěma dominami a ještě se při tom nechal natáčet. Oltář, na kterém seděl, církev nechala zničit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Při sexu ve třech Clarka a jeho společnice překvapil náhodný kolemjdoucí. Když koncem září roku 2020 v jedenáct hodin večer zahlédl, že se v kostele svítí, bylo mu to divné, a tak se přes okno podíval, co se uvnitř děje. Ke svému překvapení však nespatřil kněze ponořeného do hluboké modlitby, ale stal se svědkem divokých orgií. Píše o tom web LADbible.

Clark zrovna seděl svlečený na oltáři, zatímco dvojice žen se před ním promenádovala ve vyzývavých latexových kostýmech. Celou scénu snímala kamera, kterou si kněz připevnil na stativ. Natáčet se ovšem rozhodl i nepozorovaný host, který s pikantním videem následně zamířil na nejbližší policejní stanici, aby ho ukázal strážníkům.

Policisté ani chvíli neváhali a Clarka i obě dominy zatkli, aniž by trio stihlo své radovánky dokončit. Zároveň na místě činu zajistili hned několik sexuálních pomůcek. Clark dostal na konci letošního listopadu trest ve výši tří let odnětí svobody za obscénní chování. Dominy byly odsouzené pouze za vandalství.

Kromě pobytu ve vězení bude muset bývalý kněz ještě zaplatit pokutu tisíc dolarů (přes 23 tisíc korun). Přitom už dříve musel věnovat osm tisíc dolarů (více než 187 tisíc korun) svému arcibiskupství. Církev se totiž na základě kanonického práva rozhodla znesvěcený oltář spálit a nahradit ho novým, což si vyžádalo značné výdaje.

Video: Znásilnění není špatný sex, je to celoživotní trauma. Církev oběti vydírá, tvrdí Hrdá (3. 12. 2019)

Chování církve je nejen neetické, ale i trestné, říká advokátka Lucie Hrdá, která zastupuje oběti zneužívání. | Video: Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Schodek rozpočtu ke konci listopadu vzrostl na 337,1 miliardy korun

Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu vzrostl na 337,1 miliardy korun z říjnových 286,7 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) stát za celý rok dodrží plánovaný schodek 375 miliard korun. Loni byl ke konci listopadu deficit 401,5 miliardy korun, což byl nejhorší průběžný výsledek hospodaření od vzniku Česka.

Celkové příjmy rozpočtu za letošních 11 měsíců meziročně vzrostly o 7,2 procenta na 1,423 bilionu korun. K růstu příjmů přispěly podle MF zejména výnosy z daní a pojistného, meziroční srovnání naopak negativně zkresluje výnos z dividend, který letos zatím státu nebyl vyplacen.

Celkové výdaje ke konci listopadu meziročně vzrostly o 1,8 procenta na 1,761 bilionu korun.V letošním roce sice stát mimořádně valorizoval důchody, zvýšil životní minimum i různé dávky a přispívá domácnostem na takzvaný úsporný tarif, proti loňsku ale vyplatil méně peněz spojených s protiepidemickou pomocí.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Armádní zakázky za 3,5 miliardy projednala vláda

O servis letounů L-159 se české armádě bude nadále starat jejich výrobce Aero Vodochody. Do roku 2029 firmě ministerstvo obrany zaplatí asi 2,3 miliardy korun bez DPH, informoval vládu resort. "Pozáruční servis je nezbytný pro zajištění nepřetržitého výcviku pilotů a k podstatnému zvýšení jejich bezpečnosti při výcviku nebo v bojových podmínkách," uvedlo ministerstvo.

Vláda ve čtvrtek zároveň dostala informaci o nákupu radiostanic a kryptografických prostředků kategorie CCI (Controlled Cryptographic Item). "Zařízení jsou určena do systému taktických radiových komunikací pro velení a řízení Armády ČR," uvedlo ministerstvo. Stát budou asi 1,2 miliardy korun bez DPH a pořízeny budou prostřednictvím americké vlády a jejího programu Foreign Military Sales. Ministerstvo poznamenalo, že jde o jediný možný způsob pořízení vojenského materiálu z USA. "Pořizované radiostanice a kryptografické prostředky zabezpečí hlasové a širokopásmové datové spojení jednotek při různých činnostech jak v zahraničních operacích, tak na území Česka," dodalo ministerstvo.

Další zakázkou, se kterou byla vláda seznámena, je zpracování projektové dokumentace na nový administrativně-technický areál, kde bude možné zpracovávat citlivé informace až do stupně utajení v kategorii přísně tajné. Jeho cena bude 140,5 milionu korun a zpracuje ji společnost Intar. "Dokumentace by měla být hotová do konce roku 2024, v letech 2025 až 2028 by měla proběhnout stavba," uvedl úřad. Místo stavby nespecifikoval.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Země EU dohodly postup ohledně ochrany řemeslných a průmyslových výrobků

Stovky druhů tradičních evropských výrobků včetně českého křišťálu jsou o krok blíž k zahrnutí do systému ochranných označení Evropské unie. Unijní ministři totiž dnes přijali stanovisko k návrhu o ochraně řemeslných a průmyslových výrobků. Cílem je zaručit autenticitu produktů, které jsou spojeny s konkrétním regionem.

Unie v současnosti vymáhá pravidla o ochraně takzvané geografické indikace u mnoha druhů potravin, jako jsou parmazán, šampaňské víno či třeboňský kapr. Návrh předložený v dubnu Evropskou komisí (EK) by vytvořil podobný systém pro výrobky, jako je sklo z benátského ostrova Murano, druh porcelánu vyráběný ve francouzském Limoges nebo český křišťál a granát. Unijní exekutiva očekává, že se ochrana dotkne zhruba 800 produktů.

"Toto nařízení zaručí kvalitu a autenticitu výrobků prodávaných v EU," uvedl v prohlášení český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Na jednání Rady EU, kterému předsedá, předtím ministři sedmadvacítky schválili několik úprav v textu EK. Cílem zásahů je sladit připravovanou normu s existujícími pravidly a vyjasnit podmínky pro registraci ochranných známek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy