Klínovec nabízí i slalom pro děti s krávou Milkou

Ilona Víchová
26. 1. 2012 10:14
Největší lyžařské středisko Krušných hor skiareál Klínovec zve na svah děti a krávu Milku
Klínovec
Klínovec | Foto: Pavel Baroch

Sto dvacet kilometrů od prahy směr na severozápad leží skiareál Klínovec, největší lyžařské středisko Krušných hor. V nedávné době oslavili dokončení první etapy Nového Skiareálu Klínovec. V polovině ledna přestřihli pásku nové lanovky CineStar Express.

Lyžařské středisko Klínovec, lyžařská škola a Maximal Animal společně připravují seriál tří závodů pro děti a mládež. Soutěžit se bude ve třech věkových kategorií na lyžích a snowboardu. Pro děti jsou připravené skvělé ceny d Nord Blanc, lyžařské skipasy, sladkosti a mnoho dalších. Rodiče si mohou zajet jednu závodní jízdu a v cíli na ně bude čekat překvapení. Akce se koná 12. února od půl deváté ráno.

Z Klínovce do Oberwiesenthalu

Horské středisko je oblíbenou destinací na zimní dovolenou. Během hodiny přepraví lanovky více než osm tisíc osob, což zamezuje vzniku front a dlouhého čekání. V blízkosti leží německé středisko pro lyžaře a snowboardisty Oberwiesenthal. Díky své poloze nabízí po celou sezónu výborné sněhové podmínky.

Klínovec
Klínovec | Foto: Pavel Baroch

Klínovec před zahájením letošní zimní sezóny prošel velkou modernizací a pro milovníky zimních sportů je připraveno mnoho novinek. Lyžařské vleky nahradila čtyř sedačková lanovka s ochrannými kryty. Sjezdové tratě se znatelně prodloužily a rozšířily. Po celé délce je přichystaný moderní zasněžovací systém. Nový pokladní mechanismus umožňuje zakoupení vícedenních společných jízdenek se sousedním střediskem Oberwiesenthalu.

Lyžaři se mohou svézt na třech sedačkových lanovkách a sedmi lyžařských vlecích. Snowboardisty nadchne U rampa třídy Superpipe FIS. Na své si přijdou i milovníci volných pat. K dispozici jsou pro ně upravené běžecké tratě o celkové délce třicet kilometrů. Rodiče mohou nechat své děti ve skiparku s vlekem zdarma. Ve velkém lyžařském středisku jako je Klínovec nechybí ani lyžařské školy, půjčovny vybavení, restaurace a barové deštníky.

Černá sjezdovka měří osm set metrů. Nejdelší z nich je červená trať, kam návštěvníky vyveze troj sedačka. Její celková delká je šest tisíc metrů. Hned pod sjezdovkami je parkoviště pro sedm set vozů zdarma. Kdo se chce vydat na lyže skibusem, nástupní místa jsou Cheb, Háj, Jirkov, Boží Dar, Chomutov, Kadaň a Klášterec nad Ohří.

Denní jízdné vyjde dospělého na pět set sedmdesát korun. Děti si zaplatí o sto padesát korun méně. Na večerní lyžování se návštěvníci dostanou za devět set devadesát korun za tři hodiny. Rodinné jízdné dva plus dva stojí na celý den šestnáct set dvacet korun. Děti do šesti let si mohou zalyžovat zdarma. Dětské jízdné platí do šestnácti let a senioři mají zvýhodněné skipasy od šedesáti tří let.  

Středisko při svých aktivitách myslí především na děti. Na měsíc únor připravil Milka FunPark Klínovec akční sobotu pro nejmenší. Celý den bude probíhat formou relaxace a her, kde děti mohou vyhrát zajímavé dárky. Pro rodiče je připravená relaxační zóna s lehátky, kde si vychutnají kávu nebo horkou čokoládu zdarma. Rozhodně nebude chybět ani kravička Milka.

 

 

 

 

Právě se děje

Další zprávy