reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Klimatizujte svůj dům s kotlíkovou dotací

Horké letní dny lákají k zamyšlení, jak doma vyřešit chlazení. Dobrá zpráva je, že to jde jednoduše prostřednictvím tepelných čerpadel, a ještě lepší zpráva je, že díky aktuálním programům na podporu obnovitelných zdrojů energie je možné získat na vytápění i chlazení nemalou dotaci.

Jediná technologie, která nabízí v jednom zařízení vytápění a chlazení domova, a zároveň je podporována v rámci tzv. kotlíkových dotací, jsou tepelná čerpadla. Ta už z principu fungování zajistí doma tepelnou pohodu bez ohledu na to, zda je zrovna venku pod nulou nebo tropické vedro. Ta nejkvalitnější tepelná čerpadla, například od švédské společnosti IVT, nabízejí funkci chlazení už v základní ceně. Prostě nastavíte požadovanou teplotu, a tepelné čerpadlo se o vše postará. Pokud plánujete stavbu nového domu, případně rekonstrukci stávajícího otopného systému ve vašem domě právě třeba v souvislosti s kotlíkovými dotacemi, je tepelné čerpadlo ideální volba.

Jaké tepelné čerpadlo zvolit

Tepelná čerpadla se podle toho, kde berou energii, dělí na vzduch/voda a země/voda. Ty první jsou levnější na pořízení s vyššími náklady na provoz, ty druhé to mají naopak - více zaplatíte na začátku, ale poté platíte méně na provozních nákladech.

Tepelné čerpadlo IVT AIR X je nejprodávanějším modelem tepelného čerpadla na českém trhu za rok 2016, a zástupcem první kategorie. Švédský výrobce jej uvedl na trh v roce 2014 a způsobil tím malou senzaci. Nabízí inteligentní konstrukční řešení, využití nejlepších komponentů a skoro neuvěřitelné parametry v čele s topným faktorem SCOP dosahujícím magické hodnoty 5.

Model AIR X se vyznačuje inovativní konstrukcí, která má za následek dramatické snížení výrobních nákladů, a tím pádem konečně ceny tepelného čerpadla.

Zástupcem technologie země/voda, která získává energii k ohřevu topné vody nebo k chlazení místnosti ze zemního kolektoru, je tepelné čerpadlo IVT GEO 312C. Pokud disponujete dostatečně velkou zahradou pro kolektor, nabídne vám GEO cca o 30 procent nižší provozní náklady, než tepelná čerpadla vzduch/voda.

Garance získání dotace

Podzim 2017 bude pro výměnu stávajících neekologických zdrojů vytápění poměrně zásadním obdobím, právě díky dalšímu kolu kotlíkových dotací, ve kterém se rozdělí přibližně 3,5 miliardy korun. A právě tepelná čerpadla budou dotována nejvíce, můžete získat zpět až 80 procent investice, maximálně 127.500 Kč.

Zároveň jsou tepelná čerpadla jedinou podporovanou technologií, která kromě zdroje tepla nabízí v jednom zařízení i klimatizaci.

Zákazníci IVT získali v roce 2016 dotace na tepelná čerpadla převyšující 71 milionů Kč. Úspěšnost zákazníků IVT při získávání dotací z těchto programů je dána programem garance získání dotace, kdy IVT svým zákazníkům pomáhá s celou administrativou a garantuje, že pokud dotaci nezískáte, za přípravu a podání žádosti o dotaci nebudete nic platit.    

Kotlíkové dotace fungují na rozdíl od dřívějších dotačních programů velmi dobře a dotaci může získat prakticky každý, kdo se přihlásí a splní relativně jednoduché podmínky.

autor: komerční článek | 11. 7. 2017 10:48

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama