Klaus hraje v reklamě, automobilka zmátla Slováky

Petr Jemelka Petr Jemelka
8. 2. 2010 22:36
Dokonalý Klausův dvojník propaguje novou limuzínu Renault
Foto: Ludvík Hradilek

Bratislava - Český prezident Václav Klaus pomáhá ve slovenské reklamě propagovat nový automobil francouzského koncernu Renault.

Přesně řečeno - je to jeden z jeho dvojníků, vybraný tak, aby první dojem byl co nejsilnější.

Video, zachycující prezidentova dvojníka, jak po tenisu okouzleně nastupuje do nového Renaultu, zatímco jeho skutečná limuzína čeká jinde, se objevilo na slovenském internetu.

Aby nebylo pochyb, doprovází dílo "zpravodajský" titulek "Klausova ochranka zaspala, hlava štátu takmer unesená!"

Speciální webové stránky nabízejí "zprávy" o českém prezidentovi Václavu Klausovi a jeho francouzském protějšku Nicolasi Sarkozym. Přesněji - o jejich dvojnících, kteří vystupují v reklamě na nový Renault.
Speciální webové stránky nabízejí "zprávy" o českém prezidentovi Václavu Klausovi a jeho francouzském protějšku Nicolasi Sarkozym. Přesněji - o jejich dvojnících, kteří vystupují v reklamě na nový Renault. | Foto: Repro: Aktuálně.cz (z www.skutocnalimuzina.sk)

Webová promo stránka pak s datací 26.1. pokračuje textem: "Prezident Klaus včera absolvoval svoj pravidelný tenisový tréning. Keď vychádzal z tenisového klubu, namieril si to, ako obvykle, do pristaveného vozidla. To sa rozbehlo, ale už po pár metroch muselo prudko brzdiť. Na kapotu totiž búchala prezidentova ochranka a vzápätí pomáhala udivenému prezidentovi z limuzíny von. Ako sa neskôr ukázalo, prezident si omylom sadol do novej francúzskej limuzíny Renault Fluence a svoje vozidlo nechal celkom bez povšimnutia. Celý omyl nechcel komentovať, na amatérskych záberoch celého incidentu je však vidieť, ako sa vodičovi s úsmevom ospravedlňuje."

Podívejte se na detail stránky - klikněte u fotografie na "Větší obrázek"

Kromě českého prezidenta se v reklamní kampani francouzské automobilky objevuje také Klausův protějšek "Nicolas Sarkozy".

Videa, která zmátla nejednoho slovenského uživatele, si můžete prohlédnout zde.


 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy