Kim Kardashianová pojmenovala své spodní prádlo kimono. Uráží nás to, říkají Japonci

Magazín Magazín
26. 6. 2019 11:15
Americká celebrita a manželka rapera Kanyeho Westa představila tento týden svou novou řadu spodního prádla, kterou pojmenovala Kimono. Japonci se kvůli tomu bouří a tvrdí, že Kim Kardashianová uráží jejich kulturu. "Tohle stahovací prádlo ani svým tvarem kimono nepřipomíná. Vybrala si prostě slovo, ve kterém je Kim, a absolutně nerespektuje, co znamená oděv pro naši kulturu," uvedla jedna Japonka.
Kim Kardashianová Westová.
Kim Kardashianová Westová. | Foto: Reuters

Kimono je tradiční japonský oděv s dlouholetou historií, který se nosí zejména při slavnostních příležitostech. Oblékání tohoto dlouhého roucha se řídí přesným postupem a nakonec se přes něj uvazuje široký pás obi. 

Japonci se tak proti nejnovější značce oblečení Kim Kardashianové bouří s tím, že uráží jejich kulturu. "Kimono nosíme na oslavu zdraví, při zásnubách, svatbách, promocích a na pohřby. Je to slavnostní oblečení a dědí se v rodině z generace na generaci," citoval britský zpravodajský web BBC Juku Ohišiovou. 

"Tohle stahovací prádlo ani svým tvarem kimono nepřipomíná. Vybrala si prostě slovo, ve kterém je Kim, a absolutně nerespektuje, co znamená oděv pro naši kulturu," dodala Japonka.

#KimOhNo

Americká celebrita si vloni nechala zaregistrovat ochrannou známku na Kimono Body, Kimono Intimates a Kimono World. Lidé se proto na sociálních sítích proti novým značkám Kardashianové bouří. Vadí jim, že používá jméno japonského tradičního oděvu a že jej spojuje se spodním prádlem.

Někteří přidali také hravý hashtag #KimOhNo, což v překladu znamená "Ale ne, Kim". "Díky, že jste zničila japonskou kulturu! Moje kultura není vaše hračka," napsala jedna z japonských uživatelek Twitteru. 

Jiné Japonky zveřejnily fotografie kimon s poznámkou, že je ručně vyšívaly jejich babičky, a apelovaly, aby americká hvězda nevykrádala jejich tradiční kulturu. 

Kimono Kardashianové nepatří

Někteří Japonci se také obávají, že díky vlivu Kardashianové se brzy začne hovořit o kimonu především v souvislosti se značkou jejího prádla, a nikoliv s japonským oděvem. 

"Dokážu si představit, jaký to bude mít vliv na internetové vyhledávání nebo hashtagy, pokud se tato značka stane stejně silnou jako její další podniky," uvedla Ohišiová. 

Značka spodního prádla je dostupná v devíti odstínech a velikostech od XXS po 4XL. A Kim Kardashianová se pochlubila, že autorem loga je raper Kanye West.

"Estetika kimona je uhlazená, elegantní a jemná. Neodhaluje a neobjímá tělo příliš těsně a zahaluje," uvedla profesorka Sheila Cliffeová z univerzity v japonské Saitamě. "Kdybych udělala podprsenku jménem sárí, někteří lidé by byli velmi naštvaní. Je to neuctivé. Kimono je výrazem japonské identity a toto slovo Kim Kardashianové nepatří," dodala.

Americká celebrita již vlastní kosmetickou značku KKW Beauty a KKW Fragrance. Její jmění je odhadováno na stovky milionů dolarů. 

Video: Odvážné kreace Kim Kardashianové

Nekonečná vyzývavost. Kim Kardashian a její nejodvážnější kreace | Video: Reuters, Splash News
 

Právě se děje

před 15 minutami

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier

Při havárii vrtulníku přišel o život miliardář a politik Olivier Dassault. S odvoláním na parlamentní zdroje a vyšetřovatele to uvedla agentura AFP.

před 59 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy