Kevin Spacey je opět středem pozornosti. Prokurátor zvažuje žalobu za sexuální napadení v roce 1992

Magazín Magazín
12. 4. 2018 11:00
Prokurátoři z Los Angeles přezkoumávají staré obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního napadení muže v roce 1992, informovala britská BBC. Mluvčí 58letého herce se k tomu odmítla vyjádřit. Losangeleská policie začala případ přezkoumávat v prosinci a výsledky předala na začátku dubna. Žádné další detaily nebyly zveřejněny. Zda bude případ znovu otevřen, není zcela jasné, protože na sexuální zločiny se v Kalifornii vztahuje desetiletá promlčecí lhůta. Spacey čelí řadě obvinění ze sexuálních útoků od listopadu, kdy jej nařkl herec Anthony Rapp. Herec uvedl, že si událost nepamatuje, ale pro jistotu se omluvil. Skandál jej připravil o řadu rolí, včetně působení v seriálu Domek z karet.
Kevin Spacey v seriálu Domek z karet.
Kevin Spacey v seriálu Domek z karet. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 35 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy