Kevin Spacey je opět středem pozornosti. Prokurátor zvažuje žalobu za sexuální napadení v roce 1992

Magazín Magazín
12. 4. 2018 11:00
Prokurátoři z Los Angeles přezkoumávají staré obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního napadení muže v roce 1992, informovala britská BBC. Mluvčí 58letého herce se k tomu odmítla vyjádřit. Losangeleská policie začala případ přezkoumávat v prosinci a výsledky předala na začátku dubna. Žádné další detaily nebyly zveřejněny. Zda bude případ znovu otevřen, není zcela jasné, protože na sexuální zločiny se v Kalifornii vztahuje desetiletá promlčecí lhůta. Spacey čelí řadě obvinění ze sexuálních útoků od listopadu, kdy jej nařkl herec Anthony Rapp. Herec uvedl, že si událost nepamatuje, ale pro jistotu se omluvil. Skandál jej připravil o řadu rolí, včetně působení v seriálu Domek z karet.
Kevin Spacey v seriálu Domek z karet.
Kevin Spacey v seriálu Domek z karet. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy