Jak to vypadá v českých autokempech? Podobně jako na Novém Zélandu

Jak to vypadá v českých autokempech? Podobně jako na Novém Zélandu
Základy kempování se začaly pokládat na konci 19. století v souvislosti s urbanizací a průmyslovou revolucí. V Česku se do přírody začalo vyjíždět ještě před první světovou válkou.
Po roce 1989 Češi začali vyjíždět do zahraničí na takzvané "paštikové zájezdy" a v kempech je nahradili Holanďané.
První vlna návratu souvisela s rokem 2010 a ekonomickou krizí. Další pak souvisí s aktuální světovou situací, migrační krizí i hrozbou teroristických útoků.
Od roku 2015 tedy můžeme zaznamenat obrovský nárůst domácího cestovního ruchu, což má samozřejmě několik příčin. Jsme bohatí, máme tady bezpečno a zároveň je turismus obrovsky propagován.
Foto: ČTK
1. 4. 2018 10:41
V Česku se do přírody začalo vyjíždět ještě před první světovou válkou. Hodně silným impulsem ale byl především vznik republiky, který můžeme považovat za velký společenský řez. Poválečný boom kempování pak souvisí také s rozvojem automobilismu v 60. letech a omezenou možností cestovat za hranice v dobách normalizace.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy