Kdo vyhrál akreditace na filmový festival do Varů

gra
17. 8. 2007 15:31
Kdo získá vstup na Fresh Film Fest?
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Ve středu startuje další ročník filmového festivalu Fresh Film Fest, s námi jste mohli získat akreditace.

Soutěžní otázky zněly: jaký je název zahajovacího snímku festivalu, jaký český herec zasedne do čela hlavní poroty a pokolikáté se festival koná?

A zde jsou správné odpovědi: festival zahájí film Písně o lásce, v porotě bude herec Jaroslav Dušek a letos jde o čtvrtý ročník.

Kdo vyhrál?

Dvě akreditace získají: Jiří Beca, Tomáš Kratochvíl, Zdenka Medunová, Jiří Chod, Ilja David Gratulujeme!

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy