Jeden nákup vévodkyně Kate strčí do kapsy všechny influencery, tvrdí klenotnice

Magazín Magazín
27. 5. 2019 13:56
Vévodkyně z Cambridge si koupila před pár lety v jednom londýnském klenotnictví náušnice s perlami, které si v roce 2014 vzala na zahraniční cestu do Austrálie. Annoushka Ducasová, majitelka sítě obchodů se šperky, se teď podělila o historku, jak tento nákup raketově vystřelil prodeje těchto náušnic a jak zbytečné je podle ní platit influencerům za propagaci. Stačí, když u vás nakupuje vévodkyně, tvrdí s nadsázkou Ducasová.
Slavné perlové náušnice Kate vynesla například při prvním představení veřejnosti princezny Charlotte | Video: Reuters

Majitelka londýnského klenotnictví Annoushka Ducasová se podělila o pár let starou příhodu se slavnou zákaznicí, která jí způsobila řadu bezesných nocí.

Do jednoho z londýnských butiků totiž přišla vévodkyně z Cambridge a prohlížela si náušnice s perlami. "Přišla do obchodu, nic si nekoupila, ale později pro náušnice někoho poslala," citoval Ducasovou britský deník The Times. Zakladatelka sítě klenotnictví se o příhodu podělila na panelové diskusi o módních značkách.

Ducasové se pak během diskusního fóra zeptal bývalý britský ministr kultury Ed Vaizey, jak se jí po návštěvě Kate spalo. "Řešila jsem, jestli ty náušnice bude nosit," přiznala Ducasová s tím, že měla řadu bezesných nocí.

Influenceři nemají žádný vliv

Vévodkyně na sobě měla perlové náušnice z 18karátového zlata, jejichž cena se pohybuje kolem 320 liber (zhruba 9300 korun), v roce 2014. Tehdy absolvovala zahraniční cestu s princem Williamem po Austrálii.

Podle Ducasové to mělo "fenomenální dopad" na celé klenotnictví. "Sledovali jsme, jak nám rostou čísla webových stránek, ale lidé k nám chodili z celého světa. To je právě to nejzajímavější, ona je sama o sobě značkou a je mezinárodně známá," řekla.

"Lidé platí influencerům horentní sumy, aby nosili jejich šperky na červených kobercích nebo na Oscarech, ale moje zkušenost je taková, že to pak nemá žádný vliv na prodeje," dodala Ducasová, která podniká se šperky od roku 2010.

Video: Podívejte se, jak Kate ohromila na královnině večírku

Kate v růžové. Vévodkyně ohromila na královnině zahradní party | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha chce automatizovat vjezd a placení na parkovištích P+R

Vedení hlavního města chce zautomatizovat vjezd, výjezd a placení na záchytných parkovištích P+R. Řidiči se zaregistrují prostřednictvím aplikace Moje Praha a nový systém bude snímat registrační značku vozu a následně vyřídí i platbu. ČTK to v rozhovoru řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Systém nyní město testuje v Letňanech. Řidiči zde ale zatím musí platbu vyřešit v aplikaci. Praha má dlouhodobě potíže s počtem míst na P+R a chystá jejich vybudování na dalších místech.

"Cílem je zmenšit fronty. Je spočítáno, že za standardních podmínek trvá výjezd v současné době 18 sekund. Ten se zkrátí na 14 sekund, což se možná nezdá, ale v praxi to bude významné," řekl Hřib.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy