Kate omylem naznačila pohlaví dítěte. Kvůli plyšákovi

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
6. 3. 2013 16:20
"To je pro mou d...?" měla se zeptat Kate, když přebírala plyšáka od fanynky
Holka? Kluk? Bude to holka, jsou si po návštěvě Kate v Grimsby jistí Britové.
Holka? Kluk? Bude to holka, jsou si po návštěvě Kate v Grimsby jistí Britové. | Foto: Reuters

Londýn - "Bude to holčička!" nese se Velkou Británií, která žije těhotenstvím Kate, vévodkyně z Cambridge. Za všechno může smetanově bílý plyšový medvídek. Teď začnou Britové spekulovat, zda se bude jmenovat Diana.

Choť prince Williama, která je v pátém měsíci těhotenství, navštívila britské přístavní město Grimsby, kde ji vítaly stovky fanoušků. V první řadě na ni čekala i jednačtyřicetiletá Diana Burtonová, v rukou plyšového medvídka, kterého populární ženě chtěla věnovat.

Když se konečně dočkala, Kate si od ní plyšáka vzala a s úsměvem jí měla říct: "Vezmu ho své d..." Pak se zarazila.

Vedle stojící důchodkyně Sandra Cooková na to zareagovala: "Chtěla jste říct dceři, že ano?" Na to princezna údajně rychle odvětila: "Ne, my to nevíme!" Sandra se nedala a řekla: "Ale, já si myslím, že jo." "Neřekneme,"  usmála se Kate.

Tak popisuje celý příběh a konverzaci britský deník Daily Mail.

"Jen teď doufám, že Kate neporodí chlapce, to bych vypadala trochu hloupě," dodala žena.

Zdrojem informace nějakou dobu byla pouze Sandra Cooková, během středy však britská televize Sky News přišla s videem z této situace. Z něj je patrné, že se vše odehrálo velmi podobně, jak to svědkyně vylíčila.

Když vévodkyně přebírala plyšáka, otázala se: "To je pro mojí d...?" Pak se zarazila a řekla: "Je to od vás velice, velice milé." Pokračovala v chůzi, načež se jí opodál stojící Sandra Cooková otázala: "Řekla jste 'mojí dceru'?" Kate to uvedlo do rozpaků: "Ne, mou. Co, mou? Ó, ne, ne, ne. Jsem si jistá, jsem si jistá. Nevíme to, takže..."

To je on. Osudný plyšák, kvůli kterému se měla Kate podřeknout:

Vévodkyně Catherine na návštěvě Grimsby, osudný plyšový medvěd vpravo v rukou doprovodu.
Vévodkyně Catherine na návštěvě Grimsby, osudný plyšový medvěd vpravo v rukou doprovodu. | Foto: Reuters

Bude to Diana? dohadují se sázkaři i novináři

Spekulací a afér kolem jiného stavu vévodkyně z Cambridge již bylo hodně. Na začátku gravidity pečující sestra v nemocnici omylem prozradila moderátorům australského rádia, že je Kate těhotná, o dva dny později se oběsila.

Nevolnost vévodkyně zase zavdala vzniku domněnek, že by mohla mít dvojčata.

První dohady, že princ William se svou chotí čeká potomka, se objevila v listopadu, oficiálně tato informace byla potvrzena 3. prosince. Ihned poté se začaly rojit "zaručené" zprávy o tom, jak se bude děťátko jmenovat.

The Times psaly, že podle sázkových kanceláří jsou pro dívku nejpravděpodobnější jména Mary, Victoria nebo Frances a pro chlapce John. The Daily Telegraph s odvoláním na sázkovou kancelář Ladbrokes zase tvrdí, že největší šance má Elizabeth, následovaná Frances, Johnem, Charlesem a Dianou. List Daily Mirror citoval nejmenovaného královského experta, který by byl "udiven", kdyby Kate a William nepojmenovali prvorozeného potomka Diana, pokud by to byla dívka.

Dcerka by byla princeznou

V souvislosti s nejnovějším "drbem", je dobré zmínit, že v lednu královna Alžběta II. zrušila téměř sto let staré pravidlo, podle něhož platilo, že dívky narozené následníkům trůnu byly označovány titulem Lady. Titul Její královská Výsost nemohl být příslušnicemi něžného pohlaví užíván.

Tradici, podle níž mohl být jako princ oficiálně označován pouze syn dědice trůnu, zavedl v roce 1917 král Jiří V. Tato zvyklost se nyní mění poté, co v listu London Gazette vyšel nový královnin patent. Alžběta II. v něm přiznává výsadu těšit se z náležitostí královského majestátu - tedy i z oslovení princ či princezna - všem Williamovým dětem.

Pokud se princi Williamovi a jeho ženě vévodkyni Catherine narodí dcera, stane se automaticky princeznou. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy