Kate omylem naznačila pohlaví dítěte. Kvůli plyšákovi

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
6. 3. 2013 16:20
"To je pro mou d...?" měla se zeptat Kate, když přebírala plyšáka od fanynky
Holka? Kluk? Bude to holka, jsou si po návštěvě Kate v Grimsby jistí Britové.
Holka? Kluk? Bude to holka, jsou si po návštěvě Kate v Grimsby jistí Britové. | Foto: Reuters

Londýn - "Bude to holčička!" nese se Velkou Británií, která žije těhotenstvím Kate, vévodkyně z Cambridge. Za všechno může smetanově bílý plyšový medvídek. Teď začnou Britové spekulovat, zda se bude jmenovat Diana.

Choť prince Williama, která je v pátém měsíci těhotenství, navštívila britské přístavní město Grimsby, kde ji vítaly stovky fanoušků. V první řadě na ni čekala i jednačtyřicetiletá Diana Burtonová, v rukou plyšového medvídka, kterého populární ženě chtěla věnovat.

Když se konečně dočkala, Kate si od ní plyšáka vzala a s úsměvem jí měla říct: "Vezmu ho své d..." Pak se zarazila.

Vedle stojící důchodkyně Sandra Cooková na to zareagovala: "Chtěla jste říct dceři, že ano?" Na to princezna údajně rychle odvětila: "Ne, my to nevíme!" Sandra se nedala a řekla: "Ale, já si myslím, že jo." "Neřekneme,"  usmála se Kate.

Tak popisuje celý příběh a konverzaci britský deník Daily Mail.

"Jen teď doufám, že Kate neporodí chlapce, to bych vypadala trochu hloupě," dodala žena.

Zdrojem informace nějakou dobu byla pouze Sandra Cooková, během středy však britská televize Sky News přišla s videem z této situace. Z něj je patrné, že se vše odehrálo velmi podobně, jak to svědkyně vylíčila.

Když vévodkyně přebírala plyšáka, otázala se: "To je pro mojí d...?" Pak se zarazila a řekla: "Je to od vás velice, velice milé." Pokračovala v chůzi, načež se jí opodál stojící Sandra Cooková otázala: "Řekla jste 'mojí dceru'?" Kate to uvedlo do rozpaků: "Ne, mou. Co, mou? Ó, ne, ne, ne. Jsem si jistá, jsem si jistá. Nevíme to, takže..."

To je on. Osudný plyšák, kvůli kterému se měla Kate podřeknout:

Vévodkyně Catherine na návštěvě Grimsby, osudný plyšový medvěd vpravo v rukou doprovodu.
Vévodkyně Catherine na návštěvě Grimsby, osudný plyšový medvěd vpravo v rukou doprovodu. | Foto: Reuters

Bude to Diana? dohadují se sázkaři i novináři

Spekulací a afér kolem jiného stavu vévodkyně z Cambridge již bylo hodně. Na začátku gravidity pečující sestra v nemocnici omylem prozradila moderátorům australského rádia, že je Kate těhotná, o dva dny později se oběsila.

Nevolnost vévodkyně zase zavdala vzniku domněnek, že by mohla mít dvojčata.

První dohady, že princ William se svou chotí čeká potomka, se objevila v listopadu, oficiálně tato informace byla potvrzena 3. prosince. Ihned poté se začaly rojit "zaručené" zprávy o tom, jak se bude děťátko jmenovat.

The Times psaly, že podle sázkových kanceláří jsou pro dívku nejpravděpodobnější jména Mary, Victoria nebo Frances a pro chlapce John. The Daily Telegraph s odvoláním na sázkovou kancelář Ladbrokes zase tvrdí, že největší šance má Elizabeth, následovaná Frances, Johnem, Charlesem a Dianou. List Daily Mirror citoval nejmenovaného královského experta, který by byl "udiven", kdyby Kate a William nepojmenovali prvorozeného potomka Diana, pokud by to byla dívka.

Dcerka by byla princeznou

V souvislosti s nejnovějším "drbem", je dobré zmínit, že v lednu královna Alžběta II. zrušila téměř sto let staré pravidlo, podle něhož platilo, že dívky narozené následníkům trůnu byly označovány titulem Lady. Titul Její královská Výsost nemohl být příslušnicemi něžného pohlaví užíván.

Tradici, podle níž mohl být jako princ oficiálně označován pouze syn dědice trůnu, zavedl v roce 1917 král Jiří V. Tato zvyklost se nyní mění poté, co v listu London Gazette vyšel nový královnin patent. Alžběta II. v něm přiznává výsadu těšit se z náležitostí královského majestátu - tedy i z oslovení princ či princezna - všem Williamovým dětem.

Pokud se princi Williamovi a jeho ženě vévodkyni Catherine narodí dcera, stane se automaticky princeznou. 

 

Právě se děje

před 4 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy