Kate omylem naznačila pohlaví dítěte. Kvůli plyšákovi

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
6. 3. 2013 16:20
"To je pro mou d...?" měla se zeptat Kate, když přebírala plyšáka od fanynky
Holka? Kluk? Bude to holka, jsou si po návštěvě Kate v Grimsby jistí Britové.
Holka? Kluk? Bude to holka, jsou si po návštěvě Kate v Grimsby jistí Britové. | Foto: Reuters

Londýn - "Bude to holčička!" nese se Velkou Británií, která žije těhotenstvím Kate, vévodkyně z Cambridge. Za všechno může smetanově bílý plyšový medvídek. Teď začnou Britové spekulovat, zda se bude jmenovat Diana.

Choť prince Williama, která je v pátém měsíci těhotenství, navštívila britské přístavní město Grimsby, kde ji vítaly stovky fanoušků. V první řadě na ni čekala i jednačtyřicetiletá Diana Burtonová, v rukou plyšového medvídka, kterého populární ženě chtěla věnovat.

Když se konečně dočkala, Kate si od ní plyšáka vzala a s úsměvem jí měla říct: "Vezmu ho své d..." Pak se zarazila.

Vedle stojící důchodkyně Sandra Cooková na to zareagovala: "Chtěla jste říct dceři, že ano?" Na to princezna údajně rychle odvětila: "Ne, my to nevíme!" Sandra se nedala a řekla: "Ale, já si myslím, že jo." "Neřekneme,"  usmála se Kate.

Tak popisuje celý příběh a konverzaci britský deník Daily Mail.

"Jen teď doufám, že Kate neporodí chlapce, to bych vypadala trochu hloupě," dodala žena.

Zdrojem informace nějakou dobu byla pouze Sandra Cooková, během středy však britská televize Sky News přišla s videem z této situace. Z něj je patrné, že se vše odehrálo velmi podobně, jak to svědkyně vylíčila.

Když vévodkyně přebírala plyšáka, otázala se: "To je pro mojí d...?" Pak se zarazila a řekla: "Je to od vás velice, velice milé." Pokračovala v chůzi, načež se jí opodál stojící Sandra Cooková otázala: "Řekla jste 'mojí dceru'?" Kate to uvedlo do rozpaků: "Ne, mou. Co, mou? Ó, ne, ne, ne. Jsem si jistá, jsem si jistá. Nevíme to, takže..."

To je on. Osudný plyšák, kvůli kterému se měla Kate podřeknout:

Vévodkyně Catherine na návštěvě Grimsby, osudný plyšový medvěd vpravo v rukou doprovodu.
Vévodkyně Catherine na návštěvě Grimsby, osudný plyšový medvěd vpravo v rukou doprovodu. | Foto: Reuters

Bude to Diana? dohadují se sázkaři i novináři

Spekulací a afér kolem jiného stavu vévodkyně z Cambridge již bylo hodně. Na začátku gravidity pečující sestra v nemocnici omylem prozradila moderátorům australského rádia, že je Kate těhotná, o dva dny později se oběsila.

Nevolnost vévodkyně zase zavdala vzniku domněnek, že by mohla mít dvojčata.

První dohady, že princ William se svou chotí čeká potomka, se objevila v listopadu, oficiálně tato informace byla potvrzena 3. prosince. Ihned poté se začaly rojit "zaručené" zprávy o tom, jak se bude děťátko jmenovat.

The Times psaly, že podle sázkových kanceláří jsou pro dívku nejpravděpodobnější jména Mary, Victoria nebo Frances a pro chlapce John. The Daily Telegraph s odvoláním na sázkovou kancelář Ladbrokes zase tvrdí, že největší šance má Elizabeth, následovaná Frances, Johnem, Charlesem a Dianou. List Daily Mirror citoval nejmenovaného královského experta, který by byl "udiven", kdyby Kate a William nepojmenovali prvorozeného potomka Diana, pokud by to byla dívka.

Dcerka by byla princeznou

V souvislosti s nejnovějším "drbem", je dobré zmínit, že v lednu královna Alžběta II. zrušila téměř sto let staré pravidlo, podle něhož platilo, že dívky narozené následníkům trůnu byly označovány titulem Lady. Titul Její královská Výsost nemohl být příslušnicemi něžného pohlaví užíván.

Tradici, podle níž mohl být jako princ oficiálně označován pouze syn dědice trůnu, zavedl v roce 1917 král Jiří V. Tato zvyklost se nyní mění poté, co v listu London Gazette vyšel nový královnin patent. Alžběta II. v něm přiznává výsadu těšit se z náležitostí královského majestátu - tedy i z oslovení princ či princezna - všem Williamovým dětem.

Pokud se princi Williamovi a jeho ženě vévodkyni Catherine narodí dcera, stane se automaticky princeznou. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy