Porod Kate byl možná divadlo, spekulují ruská média

jaz
4. 5. 2015 12:28
Ruská média si pohrávají s myšlenkou, že porod Kate bylo dobře zinscenované divadlo pro veřejnost.
William a Catherine ukazují dceru po porodu, 2. května 2015
William a Catherine ukazují dceru po porodu, 2. května 2015 | Foto: Reuters

Moskva Vévodkyně Catherine porodila v sobotu dopoledne a již večer odjela s holčičkou, manželem i malým princem Georgem zpátky do Kensingtonského paláce. Odpoledne ještě stihla ukázat princeznu davu fanoušků a novinářů, kteří čekali několik dní před porodnicí.

Přestože jsou brzké odchody z porodnice v královské rodině zvykem, lidé se nad tím vévodkyniným pozastavují na sociálních sítích. Toho si všiml i ruský deník Komsomolskaja pravda, který poukázal na spekulace z Twitteru, že vévodkyně z Cambridge prostě nemohla vypadat tak svěže a upraveně, pokud měla pár hodin před tím porodit dítě.

Ve svém článku také citoval komentáře ruských žen, které se domnívají, že celý královský porod je jen divadlem pro veřejnost.

"Jestli opravdu rodila přirozeně, tak to určitě muselo být už před několika dny," tvrdí jedna komentující s tím, že tvář malé princezny je příliš hladká a bledá. Navíc na vévodkyni nejsou vidět známky únavy.

"Neexistuje nic, co by pomohlo ženě postavit se do pěti hodin od porodu na nohy. Ani kdyby ji rodili ti nejlepší lékaři," cituje deník názory žen. Objevily se také konspirační teorie, že Kate vůbec nerodila. 

Ruské matky totiž poukazují na fakt, že po porodu je každá žena natolik vyčerpaná, že jediné, co chce, je spánek. Svá tvrzení o podvodu dokládají i tím, že vévodkyně Catherine prý neměla ten správný mateřský pohled v očích, který má mít každá žena po porodu.

Komsomolskaja pravda také vyzpovídala gynekoložku Olgu Petrovskou, která ocenila Katin heroický výkon, upozornila ale na možná rizika. "V naší zemi opouští matka nemocnici v průměru do tří až čtyř dnů, pokud proběhlo vše v pořádku," řekla lékařka s tím, že vystavit čerstvě narozené dítě nesterilnímu prostředí v davu lidí může mít negativní následky.

Abychom emocionálně pochopili oslavy prvních narozenin britského následníka trůnu, musíme do pohádky, říká nakladatel a politolog Alexander Tomský. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie loni odhalila více nelegálních migrantů než předloni. Nejvíce bylo Ukrajinců

Policie loni odhalila 5677 cizinců, kteří v Česku pobývali nelegálně, což je o 685 více než v roce předchozím. Je to nejvyšší počet od roku 2015 a druhý nejvyšší za posledních deset let. Stejně jako v několika minulých letech nejpočetnější skupinu odhalených přistěhovalců tvořili Ukrajinci, a to více než čtvrtinu.

Ukrajinci jsou od roku 2008 obvykle nejpočetnější skupinou odhalených osob, jedinou výjimkou byl rok 2015, kdy při velké migrační vlně šlo o Syřany. Loni bylo odhaleno celkem 1504 Ukrajinců, dále 831 Moldavců, 356 Vietnamců, 323 Gruzínců a 271 Rusů. U posledních dvou národností se pořadí oproti předloňsku prohodilo. Zmíněných pět státních příslušností tvoří zhruba tři pětiny celkového počtu zadržených cizinců.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

U Sedlce poblíž Prahy havaroval autobus, čtyři lidé utrpěli zranění

U Sedlce poblíž Prahy dnes ráno havaroval autobus, čtyři lidé mají lehká zranění. Další dva cestující utrpěli šok a skončili v péči posttraumatického týmu. Vůz po nehodě zůstal v poli, příčina havárie zatím není známa.

Podle prvotních informací se autobus převrátil na bok, mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková to ale popřela. Podle ní zůstal na kolech a není nutné nikoho vyprošťovat. "Autobus je na poli, nepřevrácený," uvedla.

Lidé se podle Kerekové dostali sami ven. Kolik jich v autobuse cestovalo, mluvčí zatím nevěděla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy