Porod Kate byl možná divadlo, spekulují ruská média

jaz
4. 5. 2015 12:28
Ruská média si pohrávají s myšlenkou, že porod Kate bylo dobře zinscenované divadlo pro veřejnost.
William a Catherine ukazují dceru po porodu, 2. května 2015
William a Catherine ukazují dceru po porodu, 2. května 2015 | Foto: Reuters

Moskva Vévodkyně Catherine porodila v sobotu dopoledne a již večer odjela s holčičkou, manželem i malým princem Georgem zpátky do Kensingtonského paláce. Odpoledne ještě stihla ukázat princeznu davu fanoušků a novinářů, kteří čekali několik dní před porodnicí.

Přestože jsou brzké odchody z porodnice v královské rodině zvykem, lidé se nad tím vévodkyniným pozastavují na sociálních sítích. Toho si všiml i ruský deník Komsomolskaja pravda, který poukázal na spekulace z Twitteru, že vévodkyně z Cambridge prostě nemohla vypadat tak svěže a upraveně, pokud měla pár hodin před tím porodit dítě.

Ve svém článku také citoval komentáře ruských žen, které se domnívají, že celý královský porod je jen divadlem pro veřejnost.

"Jestli opravdu rodila přirozeně, tak to určitě muselo být už před několika dny," tvrdí jedna komentující s tím, že tvář malé princezny je příliš hladká a bledá. Navíc na vévodkyni nejsou vidět známky únavy.

"Neexistuje nic, co by pomohlo ženě postavit se do pěti hodin od porodu na nohy. Ani kdyby ji rodili ti nejlepší lékaři," cituje deník názory žen. Objevily se také konspirační teorie, že Kate vůbec nerodila. 

Ruské matky totiž poukazují na fakt, že po porodu je každá žena natolik vyčerpaná, že jediné, co chce, je spánek. Svá tvrzení o podvodu dokládají i tím, že vévodkyně Catherine prý neměla ten správný mateřský pohled v očích, který má mít každá žena po porodu.

Komsomolskaja pravda také vyzpovídala gynekoložku Olgu Petrovskou, která ocenila Katin heroický výkon, upozornila ale na možná rizika. "V naší zemi opouští matka nemocnici v průměru do tří až čtyř dnů, pokud proběhlo vše v pořádku," řekla lékařka s tím, že vystavit čerstvě narozené dítě nesterilnímu prostředí v davu lidí může mít negativní následky.

Abychom emocionálně pochopili oslavy prvních narozenin britského následníka trůnu, musíme do pohádky, říká nakladatel a politolog Alexander Tomský. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 2 minutami

Prezident Zeman udělí in memoriam Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi.

Další zprávy