Porod Kate byl možná divadlo, spekulují ruská média

jaz
4. 5. 2015 12:28
Ruská média si pohrávají s myšlenkou, že porod Kate bylo dobře zinscenované divadlo pro veřejnost.
William a Catherine ukazují dceru po porodu, 2. května 2015
William a Catherine ukazují dceru po porodu, 2. května 2015 | Foto: Reuters

Moskva Vévodkyně Catherine porodila v sobotu dopoledne a již večer odjela s holčičkou, manželem i malým princem Georgem zpátky do Kensingtonského paláce. Odpoledne ještě stihla ukázat princeznu davu fanoušků a novinářů, kteří čekali několik dní před porodnicí.

Přestože jsou brzké odchody z porodnice v královské rodině zvykem, lidé se nad tím vévodkyniným pozastavují na sociálních sítích. Toho si všiml i ruský deník Komsomolskaja pravda, který poukázal na spekulace z Twitteru, že vévodkyně z Cambridge prostě nemohla vypadat tak svěže a upraveně, pokud měla pár hodin před tím porodit dítě.

Ve svém článku také citoval komentáře ruských žen, které se domnívají, že celý královský porod je jen divadlem pro veřejnost.

"Jestli opravdu rodila přirozeně, tak to určitě muselo být už před několika dny," tvrdí jedna komentující s tím, že tvář malé princezny je příliš hladká a bledá. Navíc na vévodkyni nejsou vidět známky únavy.

"Neexistuje nic, co by pomohlo ženě postavit se do pěti hodin od porodu na nohy. Ani kdyby ji rodili ti nejlepší lékaři," cituje deník názory žen. Objevily se také konspirační teorie, že Kate vůbec nerodila. 

Ruské matky totiž poukazují na fakt, že po porodu je každá žena natolik vyčerpaná, že jediné, co chce, je spánek. Svá tvrzení o podvodu dokládají i tím, že vévodkyně Catherine prý neměla ten správný mateřský pohled v očích, který má mít každá žena po porodu.

Komsomolskaja pravda také vyzpovídala gynekoložku Olgu Petrovskou, která ocenila Katin heroický výkon, upozornila ale na možná rizika. "V naší zemi opouští matka nemocnici v průměru do tří až čtyř dnů, pokud proběhlo vše v pořádku," řekla lékařka s tím, že vystavit čerstvě narozené dítě nesterilnímu prostředí v davu lidí může mít negativní následky.

Abychom emocionálně pochopili oslavy prvních narozenin britského následníka trůnu, musíme do pohádky, říká nakladatel a politolog Alexander Tomský. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 34 minutami

Hospodářská komora: Povinný prodej českých potravin je protiprávní

Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím čtení. Sněmovní zemědělský výbor ale již dříve doporučil vrátit návrh do debaty ve druhém čtení.

Pozměňovací návrh zavádějící do novely povinný podíl českých potravin v obchodech předložila skupina dvou desítek poslanců napříč politickým spektrem. Kdyby byl návrh schválen, na pultech by muselo být již od příštího roku nejméně 55 procent potravin z Česka. Následně by se měl tento podíl zvyšovat o pět procentních bodů každý rok až na 85 procent. Hospodářská komora to označila za nepřípustný zásah do podnikání.

"Smlouva o fungování Evropské unie v článku 34 jasně uvádí, že množstevní omezení dovozu, jakož i veškerá opatření s rovnocenným účinkem, jsou mezi členskými státy zakázána. Předložený návrh jasně porušuje pravidla jednotného trhu Evropské unie," sdělil prezident komory Vladimír Dlouhý.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy