Začíná festival ve Varech. Tipy, kde potkat hlavní hvězdy, dobře se najíst i přespat

Magazín ČTK Magazín, ČTK
28. 6. 2019 6:01
Promenádou hostů po červeném koberci před hotelem Thermal, projekcí úvodního filmu a předáním prvních z cen začne v pátek v Karlových Varech 54. ročník mezinárodního filmového festivalu. Proti minulým ročníkům budou letos některé změny, například bude zavřené letní kino nebo omezen provoz kolem Vřídla. Podívejte se na tipy, kde ještě sehnat ubytování, dobře se najíst nebo jak se dostat na filmy.

Foto: Lukáš Bíba

Vstupenky

Už od čtvrtka si fanoušci filmů mohli zakoupit vstupenky na první dva festivalové dny. On-line rezervace se vyprodaly během několika minut, podle mluvčí festivalu Uljany Donátové lidé letos během 14 minut zarezervovali 7100 vstupenek.

Zbývají tedy pouze dvě možnosti:

1) Festival Pass. Jednodenní stojí 250 korun, za celou dobu konání festivalu pak zaplatíte 1200. Můžete díky němu vybrat až tři vstupenky na tři různé projekce. Lístky si lze rezervovat pomocí SMS. Navíc můžete zkusit i štěstí a pět minut před začátkem projekce vás uvaděč pustí do sálu, pokud nebudou všechny místa obsazená.

2) Vstupenky. Stojí 80 korun jedna a koupit si ji můžete v pokladně na daný den nebo ten následující. Ideální řešení v tomto případě je si přivstat a ráno počkat před otevřením pokladny. Pak je velká pravděpodobnost, že si koupíte na další den lístky na požadovaný film.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy