Začíná festival ve Varech. Tipy, kde potkat hlavní hvězdy, dobře se najíst i přespat

Magazín ČTK Magazín, ČTK
28. 6. 2019 6:01
Promenádou hostů po červeném koberci před hotelem Thermal, projekcí úvodního filmu a předáním prvních z cen začne v pátek v Karlových Varech 54. ročník mezinárodního filmového festivalu. Proti minulým ročníkům budou letos některé změny, například bude zavřené letní kino nebo omezen provoz kolem Vřídla. Podívejte se na tipy, kde ještě sehnat ubytování, dobře se najíst nebo jak se dostat na filmy.

Foto: Lukáš Bíba

Vstupenky

Už od čtvrtka si fanoušci filmů mohli zakoupit vstupenky na první dva festivalové dny. On-line rezervace se vyprodaly během několika minut, podle mluvčí festivalu Uljany Donátové lidé letos během 14 minut zarezervovali 7100 vstupenek.

Zbývají tedy pouze dvě možnosti:

1) Festival Pass. Jednodenní stojí 250 korun, za celou dobu konání festivalu pak zaplatíte 1200. Můžete díky němu vybrat až tři vstupenky na tři různé projekce. Lístky si lze rezervovat pomocí SMS. Navíc můžete zkusit i štěstí a pět minut před začátkem projekce vás uvaděč pustí do sálu, pokud nebudou všechny místa obsazená.

2) Vstupenky. Stojí 80 korun jedna a koupit si ji můžete v pokladně na daný den nebo ten následující. Ideální řešení v tomto případě je si přivstat a ráno počkat před otevřením pokladny. Pak je velká pravděpodobnost, že si koupíte na další den lístky na požadovaný film.

 

Právě se děje

před 33 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy