Karbon a elektronika, to jsou kola olympijských vítězů. K vidění byla na Eurobiku

Kolo, na kterém Nino Schurter vyhrál olympijský závod.
Švýcar Nino Schurter projíždí jako vítěz cílem olympijského závodu horských kol.
Schurter jel na velkých 29palcových kolech, která umožňují rychlejší jízdu a lépe zdolávají překážky (například takzvané rock garden, což jsou pasáže plné velkých kamenů).
Kolo je vybaveno řazením firmy SRAM.
Nejlepší sada SRAM XX1 Eagle má už jenom jeden převodník. Závodníkům to bohatě stačí.
Foto: Tomáš Vocelka
8. 9. 2016 7:59
Na největší evropské výstavě kol Eurobike ve Friedrichshafenu byla k vidění kola olympijských vítězů v silničním závodě i těch, kteří vyhráli na horských kolech. Podívejte se na velkou fotogalerii luxusních strojů z karbonu. Cena každého z nich se pohybuje v řádu statisíců korun. Na čem jezdí Nino Schurter (MTB), Greg van Avermaet (silnice), Jenny Rissvedsová (MTB) nebo Anna van der Breggenová (silnice)?
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy