Kanadský poslanec se na zasedání připojil z WC. Už se to nebude opakovat, omluvil se

ČTK ČTK
11. 5. 2022 9:26
Kanadský parlament řešil neobvyklý problém s poslancem, který se k on-line zasedání připojil ve chvíli, kdy používal toaletu. Jeho kolegové pojali podezření koncem minulého týdne, kdy na kameře viděli záběr dlaždiček nápadně připomínající WC v parlamentní budově.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Zákonodárce za vládnoucí liberály Shafqat Ali se později k porušení etikety přiznal a omluvil se za "chybu v úsudku". Napsal o tom list The Guardian.

Na to, že jeden z poslanců se možná k on-line zasedání připojil z toalety, upozornila okamžitě zástupkyně konzervativců Laila Goodridgeová. Později se to potvrdilo.

"Člen parlamentu používal záchod ve chvíli, kdy se účastnil zasedání sněmovny, katedrály kanadské demokracie," komentoval to šéf poslaneckého klubu opoziční Konzervativní strany John Brassard.

"Beru tu záležitost vážně a slibuji, že takovou chybu už nebudu opakovat," uvedl v omluvě dotčený poslanec. Místopředseda parlamentu Chris D’Entremont omluvu přijal a doporučil kolegům, aby věnovali pozornost tomu, odkud a jak se k zasedání připojují. "Pokud nemusíte mít zapnutou kameru, tak ji vypněte," vzkázal.

Pro liberály je to už podruhé za poslední dobu, co řeší problémy týkající se straníků, kteří nezvládají dodržovat pravidla etikety. Loni zabrala při videohovoru kamera nahého poslance Willa Amose ve chvíli, kdy se převlékal po běhání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy