Kam na zimní dovolenou? Vyzkoušejte skiareal Lipno

Ilona Víchová
11. 11. 2012 14:42
Pokud byste chtěli trávit zimní dovolenou na českých horách, vyzkoušejte Skiareal Lipno
Foto: Aktuálně.cz

Skiareal Lipno patří k oblíbeným místům pro rodiny s dětmi a to nejen v létě, ale také v zimních měsících. Skiareal Lipno nabízí bohaté vyžití na sjezdovkách, běžeckých tratích a ostatní aktivity, které vašemu tělu dodají adrenalin a děti pobaví. Užijte si zimní dovolenou v České republice a vydejte se poznávat okolí Lipna.

Novinky ve Skiarealu Lipno pro sezónu 2011/2012

Už během posledních pár let prošel areal rozsáhlou modernizací a v současné době nabízí lyžařům velký komfort. Stejně jako každý rok, tak i letos se mohou lyžaři těšit na hromadu novinek a zlepšení, které zpříjemní vaši zimní dovolenou. Největším lákadlem na lyžování je sleva na skipas ve výši 25 procent při půjčení vybavení v místní půjčovně. Pro adrenalinové nadšence se přemístil snowpark do nových a ještě lepších prostor.

Foto: Aktuálně.cz

O všechny sjezdovky a dráhy se postará zbrusu nová rolba. Lyžaři budou moci během sjezdu kombinovat, protože se propojili sjezdovky Školní a Promenádní. A kdo bude chtít netrafiční zábavu, může z lyží vyrazit do korun stromů. Oblíbená Stezka korunami stromů Lipno bude fungovat i v zimě.

Na vrcholu Karolína si uschováte lyže a půjčíte si speciální outdoorové boty, které vás bezpečně dopraví až do výšky nad koruny stromů. Poslední novinkou je osvětlení výukového hřiště Foxpark kapitána Lipánka, které bude v provozu i při večerním lyžování.

Staronový dobrý ski park Lipno

Skiareal Lipno v současné době nabízí 8,3 kilometrů sjezdovek v nadmořské výšce 740 - 900 metrů. Nahoru vás dopraví čtyřsedačkové lanovky a dolů se povezete na širokých sjezdovkách s bezpečnostními prvky. Večerní lyžování si užijete na 1300 metrů dlouhé Jezerní sjezdovce.

Foto: http://skimagazin.cz

Nejen lyžaři, ale i běžkaři najdou své uplatnění. Strojově se v areálu upravuje 40 km běžeckých stop. Proběhnete se a poznáte šumavskou krajinu. Kdo by chtěl z nohou sundat lyže a vyzkoušet něco jiného, je k dispozici přírodní kluziště. Na Lipně se upravuje 6 - 8 metrů s šířkou 11 kilometrů. Dráha je doplněná o půjčovnu bruslí.

Kompletní služby

Přímo u lanovky se nachází bezplatné centrální parkoviště. Novinkou jsou aprés ski-bary hned vedle známých restaurací. Součástí areálu je dobře vybavená lyžařská škola, půjčovna lyžařského vybavení a skiservis. Pro nelyžaře se také najde plno zábavy. Hned v blízkosti se nachází Aquaworld, dětský koutek, bowling nebo wellness či sportovní hala. S ubytováním si neusíte dělat starosti. Ve Skiarealu Lipno se ubytujete snadno, protože nabízí až 3500 lůžek. O sněhové podmínky se starají zasněžovací systémy, které pokryjí všechny sjezdovky i při špatné volbě termínu vačí dovolené a nepříznivém počasí.

Ceny skipasů se od sebe liší. S Lipno card získáte příjemné slevy. Běžná cena jednodenního lyžování stojí dospělou osobu 540 korun. Děti do 15 let a senioři nad 60 let zaplatí 360 korun. Areál nabízí i Junior pasy od 16 do 18 let za 440 korun na jeden den. Celodenní skupinová výka ve škole stojí 850  korun. Soukromé lekce zakoupíte za 540 korun na jednu hodinu.

Foto: http://www.wellnessnoviny.cz

Foxpark kapitána Lipánka

Foxpark kapitána Lipánka spolu se Skischool Lipnno Parkem patří k největším výukovým plochám v České republice. Na vaše děti čekají tři pojízdné koberce při přepravě na svah. Děti si užijí pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely. Škola používá moderní výukové pomůcky, které usnadní začátky lyžování. Foxpark slibuje individuální a osobní přístup k dětem a zábavná odpoledne s hudbou a soutěžemi o sladké ceny. Netradičním vybavením je dětský kolotoč a zábava s kapitánem Lipánkem a lišákem Foxem. Vstup do Foxparku je zdarma.

 

Právě se děje

před 4 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy