Kalifornie: Plavání s delfíny a Hollywood

Ilona Víchová
4. 9. 2012 10:11
Kalifornie je místem, kde to opravdu žije. Dlouhé pláže, mořské světy a nekonečný noční život
Foto: Aktuálně.cz

Kalifornie je s 35 miliony obyvatel třetím největším státem USA. Patří k nejbohatším státům Ameriky a medvěd na státní vlajce symbolizuje jeho stabilitu, sílu a také jedinečnou přírodu.

Historie soupeřila s indiánskými kmeny a po jejich vyhnání se stala severní výspou španělské říše na severoamerickém kontinentu. Dnes jde o samostatný stát připojený k Unii. Turisté jezdí do Kalifornie na dovolenou nejen za mořem a teplým počasím, ale za zajímavou přírodou, levnými nákupy a hlavně do Hollywoodu.

Západní část je ohraničená Tichým oceánem. Na severu po překročení hranic dorazíte do státu Oregon. Východní hranice hlídá Nevada a na jihovýchodě sousedí s Arizonou a Mexikem. Většinu velkých měst najdete u pacifického pobřeží, kde si obyvatelé užívají krásné středomořské podnebí. Hlavním městem Kalifornie je Sacramento. Co do velikosti je následované městy Los Angeles, San Jose, San Francisko nebo San Diego.

Foto: Aktuálně.cz

Podnebí v Kalifornii je velmi suché a horké. Během roku se díky tomu rozšíří několik ničivých požárů. Mezi největší patří z roku 2007, které vyhnalo obrovské množství lidí z jejich vlastních domů. Kromě tohoto živlu se v Kalifornii potýkají také s častými zemětřeseními.

Nejhezčí pláže Kalifornie

Zajímavou turistickou destinací je určitě osmé největší město v USA, San Diego, které leží u mexických hranic. Doslova okouzlení budete s proslulého mořského parku s kosatkami a delfíny. Kromě Zoo a safari si zde zahrajete golf. K dispozici je 80 golfových hřišť. Pro objevitele jsou k vidění letadlové lodě, nejstarší funkční jachta a historické centrum Old Town.

Takhle vypadá hlavní stan Římsko-katolické církve v americkém San Diegu
Takhle vypadá hlavní stan Římsko-katolické církve v americkém San Diegu | Foto: Reuters

Mořský park najdeme v zátoce Mission Bay. Jet do Ameriky a ani se neokoupat v moři by byl hřích. K dispozici je v San Diegu obrovská laguna uprostřed města s rekreačním parkem. Otevřený Pacifik vás rád přivítá na Mission Beach, kde najdete dlouhou pláž a celou řadu vodních aktivit. Písečné pláže s útesy se nachází v oblasti La Jolla.

Sea World a lahodné víno

Nejznámější mořský park v Mission Bay je obrovským zážitkem pro rodiny s dětmi. K prohlídce areálu si nechte alespoň jeden celý den, protože je v parku hned několik bazénů se zvířaty a překrásné show. Čekají na vás delfíni, ale také akvária se žraloky. Pohled na moře se vám naskytne při vyšplhání na vyhlídkovou věž. Několikrát denně se davy lidí hrnou na vystoupení kosatek nebo delfínů. Celodenní program doplňuje show s lachtany nebo se samy zúčastněte interaktivní show s delfíny.

Kdo by z nás neznal Kalifornské víno. Jeho proslulou těžkou chuť. Dokonce i v San Diegu 20 minut od centra najdete překrásný vinohrad. Jde o nejstarší fungující vinohrad jižní Kalifornie, Bernardo Winery. Podívejte se zde, jak se kdysi dávno dělalo víno ještě po staru.

Hollywood

Najdete ho severozápadně od Downtown v Los Angeles. Jde o proslulé filmové a televizní prostředí. Celá řada kultovních kin v Hollywoodu je známá slavnými premiérami a udělování cen. Čtrvť je oblíbeným cílem turistů, centrem nočního života a právě zde najdete tolik obdivovaný Hollywoodský chodník slávy nebo Universal Studios Hollywood s atrakcemi inspirovanými filmy King Kong, Mumie nebo Jurský park či Shrek. Hollywood nemá žádnou hranici. U Melrose Avenue je pouze značka, která vás upozorní na vstup do Hollywoodu.

Foto: Reuters

Cestování do Kalifornie

Letadlem do Kalifornie budete cestovat 8 až 12 hodin. Velmi záleží, kam se chcete podívat. Do Ameriky od roku 2008 platí pro občany České republiky bezvízový styk pro pobyt do 90 dnů. Pro cestování je nutné vlastnit biometrický pas a vyplněnou internetovou autorizaci formuláře ESTA.

Foto: Aktuálně.cz

S cestovní kanceláří se do USA dostanete už za 21 tisíc korun. Určitě dobře rozvažte, zda nepojedete do Kalifornie na delší dobu. Někomu trvá téměř týden, než si zvykne na časový posun. A kdo z vás by chtěl půl své dovolené prospat. Kalifornie je velká a plná života, proto potřebujete být dostatečně odpočinutí.

 

 

Právě se děje

Další zprávy