reklama
 
 

K moci ho dostaly holky, teď Bárta zkouší sexy pekařku

26. 2. 2013 14:14
Šéf Věcí veřejných svůj program propaguje pomocí spoře zahalených žen

Praha - Věci veřejné vstoupily do světa velké politiky přelomovým kalendářem, v němž svlékly tehdejší kandidátky do Poslanecké sněmovny do spodního prádla. Taktiku, že skrze spoře oděné ženy se dá prodat v podstatě vše, šéf strany Vít Bárta zjevně neopustil ani dnes.

Na svém profilu na Facebooku zveřejnil v pondělí večer plakát ke kampani za levnější potraviny.

Téma, které VV řešily obsáhle na nedávném víkendovém sjezdu, tu zobrazuje podivná pekařka. Sice se u ní skví motto "Zabraňme válcování malých pekáren" a v ruce skutečně drží kuchyňský váleček. Oblečená je však u toho tak, jak žádná pekařka nebývá. Tedy v bílém negližé s proklatě nízkým dekoltem a naondulovanou hlavou.

To Bárta nebyl nikdy v pekárně? Neví, že satén k peci nepatří a vlasy musí pod síťku? Nebo ho baví zobrazovat ženy jako sexuální symboly? "Já jsem se snažil pro to téma získat zejména mladou generaci. Přiblížit jí politiku a palčivá témata," tvrdí.

Kampaně VV:

Zafungovalo to už napoprvé, kdy se Bártova strana začala zabývat exekucí. I k tomuto tématu připravila kampaň. "Byla tam nahá slečna s nápisem 'Nechci zažít exekuci na vlastní kůži'. Což byl takový provokativní iniciátor. Ujalo se to a byla to úspěšná kampaň. Proto jsem udělal ještě dvě podobné," říká pragmaticky politik.

Co je u jednoho pragmatismus, je podle expertů daleko za hranicí toho, jak by se mělo politické téma nabízet veřejnosti.

"Tímto způsobem žádné politické názory nabízet nemůžete. Dopředu vlastně říkáte, že to nelze brát vážně... Možná se o tom takhle můžete bavit doma, pro pobavení, ale společensky je to nepřijatelné," domnívá se Petra Havlíková, koordinátorka programu Ženská práva jsou lidská práva. Jde mimo jiné o pořadatele již tradiční soutěže o Sexistické prasátečko.

"Představovat něco seriózního pomocí sexuálních obsahů tématu přinejmenším ubírá na vážnosti. Otázka je, zda lze ještě Víta Bártu brát seriózně. O čemž pochybuji," myslí si.

Kalendář žen Věcí veřejných:

Sám Bárta říká, že novou kampaň s odhalenými vnadami nechystá. "Jsou to staré kampaně. Teď už to nedělám," uvedl.

S těmi, které už publikoval, by ovšem mohl i v letošním roce zabodovat. "Do soutěže o Sexistické prasátečko dosud přihlášen nebyl. Ale letos ho to asi nemine," tipuje Petra Havlíková.

autoři: Simona Holecová, Jan Němec | 26. 2. 2013 14:14

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama