K moci ho dostaly holky, teď Bárta zkouší sexy pekařku

Jan Němec Simona Holecová, Jan Němec
26. 2. 2013 14:14
Šéf Věcí veřejných svůj program propaguje pomocí spoře zahalených žen
Nejnovější kampaň, kterou Bárta představil na svém profilu na Facebooku.
Nejnovější kampaň, kterou Bárta představil na svém profilu na Facebooku. | Foto: Repro: vitbarta.cz

Praha - Věci veřejné vstoupily do světa velké politiky přelomovým kalendářem, v němž svlékly tehdejší kandidátky do Poslanecké sněmovny do spodního prádla. Taktiku, že skrze spoře oděné ženy se dá prodat v podstatě vše, šéf strany Vít Bárta zjevně neopustil ani dnes.

Na svém profilu na Facebooku zveřejnil v pondělí večer plakát ke kampani za levnější potraviny.

Téma, které VV řešily obsáhle na nedávném víkendovém sjezdu, tu zobrazuje podivná pekařka. Sice se u ní skví motto "Zabraňme válcování malých pekáren" a v ruce skutečně drží kuchyňský váleček. Oblečená je však u toho tak, jak žádná pekařka nebývá. Tedy v bílém negližé s proklatě nízkým dekoltem a naondulovanou hlavou.

To Bárta nebyl nikdy v pekárně? Neví, že satén k peci nepatří a vlasy musí pod síťku? Nebo ho baví zobrazovat ženy jako sexuální symboly? "Já jsem se snažil pro to téma získat zejména mladou generaci. Přiblížit jí politiku a palčivá témata," tvrdí.

Kampaně VV:

Zafungovalo to už napoprvé, kdy se Bártova strana začala zabývat exekucí. I k tomuto tématu připravila kampaň. "Byla tam nahá slečna s nápisem 'Nechci zažít exekuci na vlastní kůži'. Což byl takový provokativní iniciátor. Ujalo se to a byla to úspěšná kampaň. Proto jsem udělal ještě dvě podobné," říká pragmaticky politik.

Co je u jednoho pragmatismus, je podle expertů daleko za hranicí toho, jak by se mělo politické téma nabízet veřejnosti.

"Tímto způsobem žádné politické názory nabízet nemůžete. Dopředu vlastně říkáte, že to nelze brát vážně... Možná se o tom takhle můžete bavit doma, pro pobavení, ale společensky je to nepřijatelné," domnívá se Petra Havlíková, koordinátorka programu Ženská práva jsou lidská práva. Jde mimo jiné o pořadatele již tradiční soutěže o Sexistické prasátečko.

"Představovat něco seriózního pomocí sexuálních obsahů tématu přinejmenším ubírá na vážnosti. Otázka je, zda lze ještě Víta Bártu brát seriózně. O čemž pochybuji," myslí si.

Kalendář žen Věcí veřejných:

Sám Bárta říká, že novou kampaň s odhalenými vnadami nechystá. "Jsou to staré kampaně. Teď už to nedělám," uvedl.

S těmi, které už publikoval, by ovšem mohl i v letošním roce zabodovat. "Do soutěže o Sexistické prasátečko dosud přihlášen nebyl. Ale letos ho to asi nemine," tipuje Petra Havlíková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy