Šílený rekord. Brazilec se dva kilometry nad zemí prošel mezi horkovzdušnými balóny

Video Video
3. 1. 2022 15:07
Brazilský sportovec Rafael Zugno Bridi o sobě tvrdí, že je závislý na adrenalinových výzvách. Nedávno se mu podařil další odvážný kousek, kterým se zapsal mezi světové rekordmany v chůzi po nataženém laně. Bridi přešel po úzkém popruhu visícím mezi dvěma horkovzdušnými balóny ve výšce 1 900 metrů. Popruh, po kterém mladý Brazilec kráčel bosý, byl široký pouhých 2,5 centimetru.
Mladý Brazilec přešel po úzkém popruhu visícím mezi dvěma horkovzdušnými balóny ve výšce 1 900 metrů. | Video: Associated Press

Bridi balancoval na úzkém popruhu mezi mraky nad městem Praia Grande v jeho rodné Brazílii. Pokořil tím světový rekord v chůzi po nataženém popruhu na nejvýše položeném místě, uvádí agentura Reuters.

Čtyřiatřicetiletý Brazilec se takzvanému slackliningu čili balancování a chození na popruhu upevněném mezi dvěma body v posledních letech intenzivně věnoval. "Při přípravě jsem se zaměřil především na bezpečnost. Ta se nesmí nikdy podcenit," komentoval Bridi pro brazilský server Globo.

Ve výšce téměř dvou kilometrů zažil podle jeho slov pocit "naprosté svobody" a kvůli stoprocentnímu soustředění si ani nevzpomíná, co se mu při chůzi po popruhu honilo hlavou. "Pocit, že se svobodně vznáším ve vzduchu, byl jednou z mých největších motivací při tréninku. A nic mi to nemohlo splnit víc než přechod mezi dvěma horkovzdušnými balóny, které jsou v neustálém pohybu," dodal Brazilec.

Pro úspěšné dokončení přechodu bylo podle Bridiho nutné, aby využil nejlepší a nejmodernější vybavení, které v současné době existuje. "I jen malá chyba mohla znamenat katastrofu. Pozornost celého týmu se zaměřila na to, abychom všechny postupy do detailu splnili," vysvětloval sportovec.

Bridi se svými odvážnými činy proslavil už v roce 2020, kdy na nataženém popruhu přešel jako první člověk na světě jednu z nejaktivnějších sopek světa Mount Yasur na odlehlém ostrově Tanna v Tichém oceánu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy