Job-fair Kontakt v Brně nabídl práci studentům práv

Monika Stachoňová, Lawyered
1. 12. 2011 13:35
Job-fair Kontakt se uskutečnil 29. listopadu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně
Job-fair Kontakt v Brně
Job-fair Kontakt v Brně | Foto: Monika Stachoňová, Lawyered

* článek vznikl na stránce Lawyered v rámci [experimentálního facebookového deníku Fakt!](http://www.facebook.com/Fakt.Aktualne), který ve spolupráci s Aktuálně.cz vydávají studenti FSS Masarykovy univerzity

Brno - Prezentace advokátních kanceláří na akci s názvem Job-fair Kontakt se uskutečnila 29. listopadu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Studenti tak dostali možnost seznámit se s velkými advokátními kancelářemi, působícími v Praze či Brně, a nabídnout své vědomosti potenciálním zaměstnavatelům. Akci uspořádala studentská právnická organizace ELSA Brno.

Job-fair Kontakt se na Právnické fakultě v Brně koná každým rokem téměř nepřetržitě už od 90. let. V posledních letech pak pro velký zájem i dvakrát ročně, tedy v podzimním i jarním semestru.

Neformální setkání

"Je to jedinečná příležitost pro studenty, jak zaujmout možné budoucí zaměstnavatele. Navíc jde o velmi neformální střetnutí, které se jim nenaskytne každý den. Zároveň získání potřebných informací o životě a praxi advokáta v mezinárodních kancelářích," vysvětlil organizátor akce a viceprezident pro marketing ELSA Brno Ján Kvietok.

Podzimního ročníku se zúčastnilo deset advokátních kanceláří, přibližně třetina má pobočku kromě Prahy také v Brně, což je pro některé brněnské budoucí právníky lákavější.

"Protože jsem z Moravy, nechce se mi za praxí až do Prahy. Je zkrátka daleko na dojíždění, a také hodně neosobní," říká studentka práv Markéta. "Proto jsem si zjistila zatím podmínky pro přijetí do advokátních kanceláří jen tady v Brně."

Job-fair Kontakt v Brně
Job-fair Kontakt v Brně | Foto: Monika Stachoňová, Lawyered

Dva životopisy

Spokojení se zájmem studentů a se svými prezentacemi byli také zástupci advokátních kanceláří. "O studenty rozhodně zájem máme, vybíráme zejména talenty, které objevíme. Takové přijímáme, i když zrovna nikoho aktuálně nesháníme," prozradila koncipientka zastupující společnost Baker & McKenzie.

"Brněnským studentům práva praxi nabízíme, protože s nimi máme dobré zkušenosti. Navíc je pro ně práce u nás atraktivní i tím, že sídlíme přímo v centru Brna," potvrdila zástupkyně společnosti PwC mezi aktivním sdělováním požadavků na přijetí jednomu ze studentů.

Kritéria pro přijetí do advokátních kanceláří se částečně lišila, nikoliv však výrazně. Naprostá většina vyžaduje česky či anglicky psaný životopis (někdy obě varianty), krátký motivační dopis a pak splnění předem určeného právního úkolu.

Ty už se pak liší v závislosti na postu, o který má student zájem (praxe po 3. či 4. ročníku studia, koncipientská praxe atd.), a také podle právní specializace, kterou se daná kancelář převážně zabývá.

Job-fair Kontakt v Brně
Job-fair Kontakt v Brně | Foto: Monika Stachoňová, Lawyered

Znovu na jaře

Na Job-fairu výrazně dominoval obor obchodního práva a sekcí s ním spojených. Což byl i častý argument zástupců kanceláří, proč berou studenty až po dokončeném třetím ročníku studia - měli by za sebou mít složenou zkoušku právě z tohoto právního odvětví.

Zástupci advokátních kanceláří měli kromě prezentací u svých stánků také možnost prozradit o sobě něco víc při krátkých multimediálních přednáškách. Ve speciálně vyhrazené místnosti tak promítali a sdělovali studentům potřebné informace či zajímavosti z právní praxe.

"Některé společnosti akci berou spíše z pohledu získání životopisů studentů jako pracovní síly, jiné více jako marketingovou akci, na níž se snaží proniknout do povědomí studentů," doplnil Kvietok.

"S průběhem akce jsme velmi spokojení a doufáme, že studenti i kanceláře také. Už nyní všechny zveme na jarní Job-fair Kontakt."

 

Právě se děje

Další zprávy