reklama
 
 

Jistota jménem Gott padla, Českého slavíka vyhrál Klus

25. 11. 2012
Písničkář Tomáš Klus přerušil řadu třinácti vítězství Karla Gotta

Praha - Ani téměř nepřetržitá přítomnost v médiích - ať již v televizi, nebo na stránkách bulváru - nezajistila pěvecké stálici Karlu Gottovi další vítězství v anketě Český slavík.

Jeho třináct let nepřerušenou řadu výher zastavil v sobotu v pražské Státní opeře písničkář Tomáš Klus, jehož protestsong "Panebože, za co!" zas na oplátku rezonuje už pěknou řádku měsíců v rádiích.

Klus při přebírání ceny nezastíral dojetí a poděkoval nejprve právě Gottovi, k jehož druhému místu publikum aplaudovalo ve stoje.

"Cenu jsem dostal také díky Karlu Gottovi, který mě naučil pokoře k vám divákům," uvedl.

Třetí místo obsadil mezi muži Daniel Landa, ač se v posledních letech profiluje spíše jako skladatel než jako zpěvák. Jeho spontánní projev při přebírání ceny vyvolal velké diskuse.

Na pódium do Státní opery dorazil v mikině a kanadách s živým kohoutem v ruce a se slovy, že vyžaduje, aby byl od této chvíle nazýván Kouzelník Žito. Postěžoval si na nelegální stahování hudby, neustálou pozornost médií a vítězství KSČM v krajských volbách, načež zopakoval své předešlé prohlášení o přerušení své hudební kariéry.

Bílá kraluje dál

V kategorii zpěvaček se žádná revoluce neodehrála. Ze slavíka se radovala Lucie Bílá, toho času také usídlena v komerční televizi jako porotkyně Česko Slovensko má talent. Na druhém místě skončila Lucie Vondráčková, třetí Ewa Farna.

Mezi skupinami kraluje i nadále Kabát, druzí skončili hudebníci z Nightwork, třetí Chinaski.

Pro Bílou i Kabáty jde o šesté vítězství v řadě.

Skokanem roku se stali Eddie Stoilow, objevem roku Koblížci.

Do ankety, v minulosti několikrát zpochybňované kvůli možnému falšování, letos přišlo pořadatelům 130 tisíc hlasů.

autor: Aktuálně.cz | 25. 11. 2012

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama