Jeremy Clarkson mi zničil auto, tvrdí muž. Své BMW viděl v ostrém testu pořadu Top Gear

pej
10. 12. 2015 12:00
Kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson čelil nařčení ze zničení vozu. Kritizoval ho muž, kterému měl během předváděcí jízdy v rámci pořadu Top Gear znehodnotit luxusní modré BMW M3, které šlo následně do bazarového prodeje. Bazar se ke všemu nakonec postavil čelem, muži poskytl náhradní vůz a zakoupené BMW dal během několika týdnů do pořádku.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: YouTube

Londýn - Když si Rob Willis z Kentu na začátku letošního roku zakoupil za 50 tisíc liber blankytně modré BMW M3, netušil, jakou má vůz historii. Luxusní automobil německé značky začal mít po pár dnech provozu závažné technické problémy s brzdami a volantem. 

BMW M3
BMW M3 | Foto: archiv BBC

Až po čase jeho majitel zjistil, že auto vyzkoušel i kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson. Závady přičítá jeho neopatrnému zacházení. Po prodejci proto žádal náhradu, informoval The Daily Mail

"Pokaždé, když jsem se dostal na dálnici, začaly mi pískat kola a vrzat volant. Až po čtyřech týdnech jsem si při sledování jedné z epizod Top Gearu všiml, že moje auto se dostalo do rukou Jeremyho Clarksona,“ uvedl Willis pro britský bulvární deník The Sun.

Kontroverzní moderátor se měl v jeho vozu prohánět vysokou rychlostí a zkoušet ho ve smyku. Na BMW pěl během zkušební jízdy samou chválu a jeho pozornosti neunikl ani prostorný interiér, poskytující dostatečný komfort pro čtyři lidi.

"Tohle auto je jako pes. Je věrné, roztomilé a nebude pronásledovat ovce. Pokud přijde zloděj, má dostatek síly ho zakousnout. Podívejte se na mě, právě teď jsem jako útočící pes,“ chválil Clarkson modré BMW.

Jeho zkušební jízda ale posléze způsobila značné komplikace současnému majiteli. Willis proto kontaktoval prodejce, od kterého vůz zakoupil, a vrátil mu klíčky od BMW s tím, že má problém vyřešit. Mezitím dostal náhradní auto. Po pár týdnech se problém s brzdami vyřešil a Rob Willis teď spokojeně jezdí ve svém modrém "bavoráku".  

Podobný případ se nestal poprvé, například v roce 2003 trojice moderátorů čelila obvinění, že poškodila spojku a pneumatiky vozu hráče amerického fotbalu Adrianu Hamiltonovi.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy