reklama
 
 

Jeremy Clarkson mi zničil auto, tvrdí muž. Své BMW viděl v ostrém testu pořadu Top Gear

10. 12. 2015 12:00
Kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson čelil nařčení ze zničení vozu. Kritizoval ho muž, kterému měl během předváděcí jízdy v rámci pořadu Top Gear znehodnotit luxusní modré BMW M3, které šlo následně do bazarového prodeje. Bazar se ke všemu nakonec postavil čelem, muži poskytl náhradní vůz a zakoupené BMW dal během několika týdnů do pořádku.

Londýn - Když si Rob Willis z Kentu na začátku letošního roku zakoupil za 50 tisíc liber blankytně modré BMW M3, netušil, jakou má vůz historii. Luxusní automobil německé značky začal mít po pár dnech provozu závažné technické problémy s brzdami a volantem. 

Až po čase jeho majitel zjistil, že auto vyzkoušel i kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson. Závady přičítá jeho neopatrnému zacházení. Po prodejci proto žádal náhradu, informoval The Daily Mail

"Pokaždé, když jsem se dostal na dálnici, začaly mi pískat kola a vrzat volant. Až po čtyřech týdnech jsem si při sledování jedné z epizod Top Gearu všiml, že moje auto se dostalo do rukou Jeremyho Clarksona,“ uvedl Willis pro britský bulvární deník The Sun.

Kontroverzní moderátor se měl v jeho vozu prohánět vysokou rychlostí a zkoušet ho ve smyku. Na BMW pěl během zkušební jízdy samou chválu a jeho pozornosti neunikl ani prostorný interiér, poskytující dostatečný komfort pro čtyři lidi.

"Tohle auto je jako pes. Je věrné, roztomilé a nebude pronásledovat ovce. Pokud přijde zloděj, má dostatek síly ho zakousnout. Podívejte se na mě, právě teď jsem jako útočící pes,“ chválil Clarkson modré BMW.

Jeho zkušební jízda ale posléze způsobila značné komplikace současnému majiteli. Willis proto kontaktoval prodejce, od kterého vůz zakoupil, a vrátil mu klíčky od BMW s tím, že má problém vyřešit. Mezitím dostal náhradní auto. Po pár týdnech se problém s brzdami vyřešil a Rob Willis teď spokojeně jezdí ve svém modrém "bavoráku".  

Podobný případ se nestal poprvé, například v roce 2003 trojice moderátorů čelila obvinění, že poškodila spojku a pneumatiky vozu hráče amerického fotbalu Adrianu Hamiltonovi.

autor: pej | 10. 12. 2015 12:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama