Jeremy Clarkson mi zničil auto, tvrdí muž. Své BMW viděl v ostrém testu pořadu Top Gear

pej
10. 12. 2015 12:00
Kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson čelil nařčení ze zničení vozu. Kritizoval ho muž, kterému měl během předváděcí jízdy v rámci pořadu Top Gear znehodnotit luxusní modré BMW M3, které šlo následně do bazarového prodeje. Bazar se ke všemu nakonec postavil čelem, muži poskytl náhradní vůz a zakoupené BMW dal během několika týdnů do pořádku.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: YouTube

Londýn - Když si Rob Willis z Kentu na začátku letošního roku zakoupil za 50 tisíc liber blankytně modré BMW M3, netušil, jakou má vůz historii. Luxusní automobil německé značky začal mít po pár dnech provozu závažné technické problémy s brzdami a volantem. 

BMW M3
BMW M3 | Foto: archiv BBC

Až po čase jeho majitel zjistil, že auto vyzkoušel i kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson. Závady přičítá jeho neopatrnému zacházení. Po prodejci proto žádal náhradu, informoval The Daily Mail

"Pokaždé, když jsem se dostal na dálnici, začaly mi pískat kola a vrzat volant. Až po čtyřech týdnech jsem si při sledování jedné z epizod Top Gearu všiml, že moje auto se dostalo do rukou Jeremyho Clarksona,“ uvedl Willis pro britský bulvární deník The Sun.

Kontroverzní moderátor se měl v jeho vozu prohánět vysokou rychlostí a zkoušet ho ve smyku. Na BMW pěl během zkušební jízdy samou chválu a jeho pozornosti neunikl ani prostorný interiér, poskytující dostatečný komfort pro čtyři lidi.

"Tohle auto je jako pes. Je věrné, roztomilé a nebude pronásledovat ovce. Pokud přijde zloděj, má dostatek síly ho zakousnout. Podívejte se na mě, právě teď jsem jako útočící pes,“ chválil Clarkson modré BMW.

Jeho zkušební jízda ale posléze způsobila značné komplikace současnému majiteli. Willis proto kontaktoval prodejce, od kterého vůz zakoupil, a vrátil mu klíčky od BMW s tím, že má problém vyřešit. Mezitím dostal náhradní auto. Po pár týdnech se problém s brzdami vyřešil a Rob Willis teď spokojeně jezdí ve svém modrém "bavoráku".  

Podobný případ se nestal poprvé, například v roce 2003 trojice moderátorů čelila obvinění, že poškodila spojku a pneumatiky vozu hráče amerického fotbalu Adrianu Hamiltonovi.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy