Jeremy Clarkson mi zničil auto, tvrdí muž. Své BMW viděl v ostrém testu pořadu Top Gear

pej
10. 12. 2015 12:00
Kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson čelil nařčení ze zničení vozu. Kritizoval ho muž, kterému měl během předváděcí jízdy v rámci pořadu Top Gear znehodnotit luxusní modré BMW M3, které šlo následně do bazarového prodeje. Bazar se ke všemu nakonec postavil čelem, muži poskytl náhradní vůz a zakoupené BMW dal během několika týdnů do pořádku.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: YouTube

Londýn - Když si Rob Willis z Kentu na začátku letošního roku zakoupil za 50 tisíc liber blankytně modré BMW M3, netušil, jakou má vůz historii. Luxusní automobil německé značky začal mít po pár dnech provozu závažné technické problémy s brzdami a volantem. 

BMW M3
BMW M3 | Foto: archiv BBC

Až po čase jeho majitel zjistil, že auto vyzkoušel i kontroverzní moderátor Jeremy Clarkson. Závady přičítá jeho neopatrnému zacházení. Po prodejci proto žádal náhradu, informoval The Daily Mail

"Pokaždé, když jsem se dostal na dálnici, začaly mi pískat kola a vrzat volant. Až po čtyřech týdnech jsem si při sledování jedné z epizod Top Gearu všiml, že moje auto se dostalo do rukou Jeremyho Clarksona,“ uvedl Willis pro britský bulvární deník The Sun.

Kontroverzní moderátor se měl v jeho vozu prohánět vysokou rychlostí a zkoušet ho ve smyku. Na BMW pěl během zkušební jízdy samou chválu a jeho pozornosti neunikl ani prostorný interiér, poskytující dostatečný komfort pro čtyři lidi.

"Tohle auto je jako pes. Je věrné, roztomilé a nebude pronásledovat ovce. Pokud přijde zloděj, má dostatek síly ho zakousnout. Podívejte se na mě, právě teď jsem jako útočící pes,“ chválil Clarkson modré BMW.

Jeho zkušební jízda ale posléze způsobila značné komplikace současnému majiteli. Willis proto kontaktoval prodejce, od kterého vůz zakoupil, a vrátil mu klíčky od BMW s tím, že má problém vyřešit. Mezitím dostal náhradní auto. Po pár týdnech se problém s brzdami vyřešil a Rob Willis teď spokojeně jezdí ve svém modrém "bavoráku".  

Podobný případ se nestal poprvé, například v roce 2003 trojice moderátorů čelila obvinění, že poškodila spojku a pneumatiky vozu hráče amerického fotbalu Adrianu Hamiltonovi.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy