Jen pro otrlé diváky! Vyhrajte vstupenky na festival

Kultura Kultura
3. 3. 2013 20:04
Festival trlého diváka láká od úterý do kina Aero
Nicole Kidman ve filmu Stokerovi
Nicole Kidman ve filmu Stokerovi | Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz volné vstupenky a dárky k Festivalu otrlého diváka, který odstartuje v pražském kinu Aero v úterý 5. března a nabídne celou řadu hodně "ujetých" filmů až do 10. března.

Třem výhercům nabídneme následující ceny:

1. dámské tílko, nebo pánské triko s motivem festivalu + 2 vstupenky na film v rámci přehlídky + placka s motivem festivalu + A1 plakát
2. 2 vstupenky na film v rámci přehlídky + placka s motivem festivalu + A1 plakát
3. 2 vstupenky na film v rámci přehlídky + placka s motivem festivalu + A1 plakát

Soutěžit lze do pondělních (4. 3.) 11 hodin. Výherce budeme informovat mailem, ceny budou od úterka 5. března k vyzvednutí v redakci Aktuálně.cz.

Zahájení festivalu (5. března, kinu Aero) bude opět ve velkém stylu. Po první projekci japonského 18+ filmu Pekelný svazovač: Technika jeřábové bondáže, která začíná v 18 hodin, bude v prostoru baru následovat bondage workshop s odborníky na personality tuning z pražského salonu Hell.

Večer pak vyvrcholí ve 20:30 hodin projekcí netrpělivě očekávané novinky, thrilleru/hororu Stokerovi s Nicole Kidmanovou a Miou Wasikowskou v hlavních rolích.

Ani v den zahájení festivalu - stejně jako žádný další den přehlídky, která trvá až do neděle 10. března - nebude v kině chybět svérázná atmosféra a výzdoba ani oblíbené interaktivní prvky. Vše podřízené letošnímu tématu festivalu, kterým je „Venkov".

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Přehlídka tradičně nabídne jak starší filmy, tak více či méně očekávané filmové novinky z kategorie hororu, thrilleru, erotických filmů, béčkových titulů a dalších okrajových žánrů. Nově si na své přijdou také milovníci animovaných filmů, které až doposud na festivalu chyběly.

Výběr filmů pro přehlídku je výsledkem subjektivních preferencí hvězdného dramaturgického týmu ve složení David Čeněk, Jiří Flígl, Petr Šaroch a Antonín Tesař. Ten kritéria pro výběr shrnuje takto: „Vybíráme filmy, které se nám samotným líbí, a myslíme si, že se nebudou líbit každému. Naši dramaturgii drží pohromadě jednou svalnatou prackou El Santo a druhou chlupatou dlaní věrní diváci našeho pravidelného pornookénka, kterým letos nakoukneme až do dalekého Japonska."

Festival se 15. a 16. března přesune i do brněnského kina Art.

Čtěte také
Otrlí diváci vojedou vodpadky z motelu Auvajs

 

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy