Jel 180 km/hod. Sušil jsem umyté auto, řekl pak policii

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
19. 6. 2013 13:56
Toto vysvětlení slyšeli policisté, když zastavili muže, jenž jel 180 km/h
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Isifa/Thinkstock

Black Diamond (Kanada)  - Měl jsem čerstvě umyté auto, a tak jsem jel rychle, abych ho usušil. Toto vysvětlení slyšeli kanadští policisté, když v Albertě zastavili muže, kterému naměřili rychlost 180 kilometrů za hodinu.

Jak ve středu informovala agentura AP, soud muži vyměřil pokutu 800 kanadských dolarů (asi 15 000 korun) a zakázal mu 45 dní řídit vůz. Umývat si ho během této doby patrně smí.

Maximální povolená rychlost na kanadských dálnicích je 100 kilometrů v hodině.

Existují i "klasičtější" výmluvy, například v česku dlouhá léta "frčela" výmluva na osobu blízkou.

"Vozidlo jsem v době dopravního přestupku neřídil. Totožnost osoby, které jsem svěřil své vozidlo, je mi známa, ale na základě § 60 odst. 1 přestupkového zákona odpírám podat vysvětlení, protože bych tím osobě sobě blízké mohl způsobit nebezpečí postihu za přestupek," slýchávali lidé za přepážkami o sto šest.

Nyní ovšem novela silničního zákona zavádí  institut odpovědnosti provozovatele vozidla. V podstatě jde o to, že obce, na jejichž území radar zachytil příliš rychle jedoucí vozidlo nebo strážník zadokumentoval nedovolené parkování, budou automaticky vymáhat pokutu po vlastníkovi vozidla. Ten rovnou dostane i složenku s vyznačenou částkou, kterou má do městské pokladny poslat.

Brazilský recept na stres v zácpě? Dopravní klauni:

Tisíce výmluv slýchávají dopravní policisté také v případě jízdy pod vlivem alkoholu:

Měl jsem jen jedno malý pivo a už před dvěma hodinama, to muselo vyprchat.

Měl jsem pivo, ale já hrozně rychle spaluju a pořádně jsem se najedl, pod žádným vlivem nejsem.

To máte nějak porouchaný, ten tester, ne? Mně to nemohlo nic naměřit.

Vždyť jedu jen kousek, bydlím tamhle za rohem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy