Jeho první chyba bude poslední. Mladík skáče po pařížských střechách bez jištění

eri Video eri, Video
20. 7. 2021 16:10
Ben Cante je francouzský umělec, jehož kaskadérské kousky mají na sociálních sítích mimořádný ohlas. Mladík v sérii videí nevhodných pro slabé povahy předvádí všechny možné kousky od riskantních skoků mezi střechami až po lezení po úzkých římsách.
Ben Cante: Dobrodružství na střechách Paříže | Video: Instagram/Ben Cante

Mezi nejsdílenější kousky početné fanouškovské základy Canteho patří videa ve stylu Charlieho Chaplina. Jediný rozdíl je v tom, že Ben při tvoření grotesky riskuje smrtelný pád. 

Ze záběrů se zdá, že mladík provádí své riskantní kousky bez jakéhokoliv bezpečnostního vybavení, často se tak v reakcích objevuje i varování. "Jeho první chyba bude tou poslední," obává se jeden z milionů diváků videí. 

"Vždycky jsem byl hyperaktivní člověk, který rád zkusí cokoliv," uvádí o sobě člen profesionálního parkourového a freerunningového týmu French Freerun Family. Napodobovat jeho počínání svým divákům vřele nedoporučuje. 

Parkour vs. Free running

Free running je na rozdíl od parkouru více zaměřen na estetiku a krásu pohybu. Jsou tu povoleny akrobatické pohyby a skoky. Jde o akrobatickou sportovní disciplínu, cílem je hladké a plynulé překonání překážky pomocí pohybů. Tréninky probíhají většinou v tělocvičnách, nebo v městských prostorech, které jsou plné různých překážek.

Parkour je druh pohybu francouzského původu. Základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B co nejefektivněji, s co nejmenší spotřebou energie, hezky a účinně za použití vlastního těla, a to prostřednictvím výšku výskoků přeskoků, lezení. K pohybu je možné použít i akrobatických prvků, salt tzv. flipů. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí - od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 5 hodinami

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy