reklama
 
 

Jeďte pít do Prahy, alkohol je tam z evropských top destinací nejlevnější, radí britská pošta

21. 5. 2016 16:03
Z šestnácti oblíbených evropských destinací vyjde alkoholový večírek nejlevněji v Praze. Vyrazit za pitím do české metropole doporučuje turistů britská pošta, která před sezonou letních dovolených sestavuje tradiční srovnávací žebříček. V tom letošním, zaměřeném na ceny alkoholických nápojů, se na posledním místě umístilo španělské letovisko Marbella. Podobně levně jako v Praze je i v Budapešti nebo Krakově.

Londýn - Pokud si jako turisté chcete v oblíbených evropských destinacích po večerech dopřát drink, pak je nejlevnější volbou Praha. Nejdráž naopak vyjde alkoholové opojení ve španělském přímořském letovisku Marbella. Vyplývá to z žebříčku, který pro své klienty sestavila britská pošta a v němž zkoumala ceny alkoholických nápojů v celkem 16 městech. O průzkumu informoval deník The Independent.

Britská pošta svým klientům poskytuje možnost výměny valut a před obdobím letních dovolených jim pravidelně doporučuje místa, kde za cestování utratí nejméně. Letos se soustředila na téma alkohol a srovnala celkem 16 evropských měst podle průměrné ceny 12 vybraných alkoholických nápojů jako jsou například pivo, víno, míchané nápoje nebo třeba martini.

Praha v žebříčku obsadila první místo, protože účet za alkoholické nápoje by byl v české metropoli vůbec nejlevnější - dosáhl by v průměru 29 liber (asi 1000 Kč). Jen o libru více by turista podle britské pošty vydal v Budapešti a levně by ho večírek vyšel i v Krakově, kde by utratil 34 liber (1200 Kč). Zhruba 50 liber (1740 Kč) by za stejnou objednávku zaplatil v Rize, v Londýně by utratil 61 liber (2130 Kč) a v nejdražší Marbelle 72 liber (2500 Kč).

autor: ČTK | 21. 5. 2016 16:03

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama