Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Je potřeba finanční injekce?

komerční článek
13. 9. 2021 13:34
Jistě se mnou budete souhlasit v tom, že se nedá podnikat takzvaně na koleně, tedy že se nedá věnovat podnikatelským aktivitám bez náležitého zařízení a vybavení. Než se nějaká firma rozjede, musí se pro ni pořídit dejme tomu nějaká vhodná nemovitost, musí se nakoupit stroje, přístroje, nástroje a další vybavení, musí se dejme tomu sehnat materiál, najmout zaměstnanci, zaplatit za to či ono…
K soukromému podnikání jsou určitě zapotřebí peníze. Sice se jím má v první řadě vydělávat, ale jsou tu nesporně zapotřebí i investice do tohoto.
K soukromému podnikání jsou určitě zapotřebí peníze. Sice se jím má v první řadě vydělávat, ale jsou tu nesporně zapotřebí i investice do tohoto. | Foto: komerční článek

Rozjezd soukromého podnikání tedy nejednou určitě není lacinou záležitostí.

Ovšem ani tím, že je zafinancována tato úvodní fáze, to ještě nekončí, pořád ještě nelze počítat s tím, že teď už to bude jenom a pouze vynášet. Protože se musí do podnikání vkládat peníze i v jeho průběhu, kdy bývá nezbytná modernizace, rozšiřování výroby, ale třeba i placení toho, co se nepovedlo, náhrada vzniklých škod a podobně.

Někdy navrch nezaplatí odběratelé, někdy začne podnikatele ždímat stát, někdy vzniknou neúměrně velké požadavky na straně různých obchodních partnerů, a pak se to musí pochopitelně zaplatit ze svého. A pokud ne ze svého, pak alespoň z nějaké půjčky.

Foto: komerční článek

Půjčky jsou tedy pro podnikatele nejednou vysloveně nezbytné. Jsou často tím jediným způsobem, jak si přijít k penězům, když se vlastních finančních prostředků nedostává. A taková podnikatelská hypotéka může nejednou udělat s podnikáním učiněné divy, ba může být i tím jediným, co ještě spasí firmu před krachem.

Pochopitelně se ale ani zde, u nebankovní společnosti, nepůjčuje jenom tak, takzvaně na čestné slovo. Zdejší půjčky se musí stejně jako kterékoliv jiné nabídky splácet, a proto jsou třeba i záruky, že tak bude dlužník činit. A tak se poskytuje podobná podnikatelská hypotéka na pozemek nebo nějakou jinou nemovitost, jež se tu dá coby garance do zástavy. A kdo se takto za splácení zaručí, uspěje. Dostane peníze, které pro svou firmu potřebuje, a vše může běžet zdárně dál.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy