Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jaký mobil vybrat pro babičku nebo dědu?

komerční článek
28. 4. 2021 10:48
Zatímco pro nás je mobil skoro naším druhým já, pro naše rodiče a prarodiče už může být pěkným oříškem. Naučit se s ním zacházet není snadné, navíc to mnozí odmítají. Jenže jak jinak s nimi zůstat ve spojení, aby nám mohli kdykoli dát vědět, že něco potřebují nebo si jen tak popovídat?
CPA
CPA | Foto: komerční článek

Řešením je mobilní telefon pro seniory

Co si budeme povídat, lidé s dřívějším datem narození se v dnešních moderních vynálezech často orientují dost obtížně, proto může být řešením tlačítkový mobilní telefon s klasickou konstrukcí.

Z takového telefonu se každý snadno a rychle dovolá tam, kam potřebuje, a určitě zvládne napsat i nějakou tu SMS zprávu.

Náš tip: Máte doma technicky zdatného seniora, který se ani moderního dotykového telefonu nezalekne? Klidně mu nějaký ten dotykový model pořiďte.

Jak mobilní telefon pro seniory vybrat?

Pro mnohé seniory je u telefonu důležité bytelné zpracování s pevnou a odolnou konstrukcí, která odolá i nějakému tomu pádu a samozřejmě dlouhá výdrž baterie na jedno nabití. Na jaké další parametry se u mobilních telefonů pro seniory zaměřit?

Rozložení klávesnice a velikost tlačítek

Asi první, co starší lidé na mobilním telefonu zkoumají, jsou tlačítka. Mnozí totiž už mají prsty méně obratné než dřív, takže ocení velká tlačítka a dostatečné mezery mezi nimi. Fajn je i podsvícení jednotlivých kláves a tlačítka kolem klávesnice, díky kterým se snadno a rychle dostanou k budíku, zprávám, telefonnímu seznamu atd. To vše bez toho, aby museli nejprve otevřít menu a hledat tam.

Náš tip: Praktickým pomocníkem je i SOS tlačítko, které po stisknutí automaticky zavolá na předem vybraná čísla, nebo na ně pošle SMS zprávu, případně přivolá záchrannou službu.

Dobře čitelný displej

Dalším parametrem, na kterém u telefonů pro seniory záleží, je velký a čitelný displej. Kromě dostatečné úhlopříčky je důležitý i jas a velké písmo. Brýle totiž nejsou vždy po ruce, navíc když je nejvíc potřebujeme, většinou je nemůžeme najít.

Náš tip: Fajn je i možnost změny velikosti fontu a kontrastní displej, který snadno přečtete třeba i na sluníčku.

Hammer
Hammer | Foto: komerční článek

Hlasitost vyzvánění

Další praktickou vlastností je zvýšená hlasitost. A to jak u vyzvánění, tak u vnitřního reproduktoru.

Co dalšího možná na telefonu ocení?

  • Technicky zdatní a učenliví prarodiče určitě ocení vestavěný fotoaparát, díky kterému si pořídí nějakou tu fotku vnoučat a dalších milých osob.
  • Důležitý je i budík, který připomene třeba čas na užití léku.
  • Někteří senioři ocení i kalendář, kam si mohou zapsat návštěvy lékaře.
  • Život může usnadnit i kalkulačka.
  • Fajn je LED svítilna.

Víte, že co se výdrže baterie týče, baterka u telefonu pro seniory by měla vydržet něco mezi 100-800 hodinami?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy