Mimořádný úkaz. Muž natočil, jak déšť mohutně dopadá na jediné auto

Video Video
4. 11. 2021 11:25
Očitému svědkovi se na parkovišti na indonéském ostrově Jáva podařilo v pondělí natočit mimořádný meteorologický úkaz. Přímo před sebou viděl, jak déšť dopadá jen na jedno auto. Nejdřív si myslel, že si někdo hraje s vodou nad hotelem.
Během bouřky v Indonésii pršelo jen na jedno auto | Video: Associated Press

"Když jsem se podíval nahoru, voda skutečně padala z nebe, pršelo," řekl agentuře Associated Press. "Okamžitě jsem vytáhl mobil a začal točit," dodal. Na záběrech je vidět, jak déšť dopadá na jediný vůz, zatímco ostatní jsou suché.

Mimořádně lokalizovaný déšť se podařilo zachytit před čtyřmi lety také v indonéské Jakartě, kde pršelo na jediný dům. Podobný incident překvapil i lidi v italském Palermu v roce 2016. Tehdy kapky deště dopadaly jen na malý kousek silnice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy