Jako v Alcatrazu. V tomto baru musí hosté nosit vězeňské uniformy

Magazín Magazín
30. 7. 2021 14:50
Zatímco většina novodobých barů dává přednost pohodlí, nově otevřený podnik Alcotraz v anglickém Manchesteru vsadil na jinou tematiku. Vypadá totiž jako vězení z 50. let minulého století. Nechybí zde ani typické oranžové kombinézy, do kterých se návštěvníci oblečou, a potkají tu i nekompromisního ředitele.
Foto: alcotraz.co.uk

Oprýskané zdi, dozorci s obušky, kantýna a vězeňské cely, které mají dokonce vlastní, i když nepoužívané, toalety. To vše je součástí věrohodné repliky vězeňského bloku, která se v polovině července otevřela veřejnosti v Manchesteru.

Při rezervaci míst si zájemce vytvoří i vlastní trestní rejstřík. Se zacházením "v rukavičkách" zde proto hosté nemají raději počítat, píše deník Manchester Evening News. Už při vstupu do baru návštěvníci dostanou své číslo spolu s typicky oranžovou kombinézou a následně jsou odvedeni do svých cel.

Vazbu může v jednu chvíli navštívit až 50 "vězňů", pro které je připraveno deset cel o různých rozměrech. Zážitek si však návštěvníci mohou užít i ve vězeňské kantýně. Za pobyt v ní zaplatí v přepočtu 900 korun na osobu, za vlastní celu si pak připlatí o necelých 200 korun více.

Nápad na vězeňský bar dostal v roce 2017 jeho zakladatel Sam Shearman a první takový otevřel ještě ten rok v Londýně. "Zájem tady byl tak ohromný, že se nám značku Alcotraz podařilo rozšířit i do města Brighton a teď i do Manchesteru," říká Shearman s tím, že manchesterský bar bude ze všech tří největší.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy