Jako v Alcatrazu. V tomto baru musí hosté nosit vězeňské uniformy

Magazín Magazín
30. 7. 2021 14:50
Zatímco většina novodobých barů dává přednost pohodlí, nově otevřený podnik Alcotraz v anglickém Manchesteru vsadil na jinou tematiku. Vypadá totiž jako vězení z 50. let minulého století. Nechybí zde ani typické oranžové kombinézy, do kterých se návštěvníci oblečou, a potkají tu i nekompromisního ředitele.
Foto: alcotraz.co.uk

Oprýskané zdi, dozorci s obušky, kantýna a vězeňské cely, které mají dokonce vlastní, i když nepoužívané, toalety. To vše je součástí věrohodné repliky vězeňského bloku, která se v polovině července otevřela veřejnosti v Manchesteru.

Při rezervaci míst si zájemce vytvoří i vlastní trestní rejstřík. Se zacházením "v rukavičkách" zde proto hosté nemají raději počítat, píše deník Manchester Evening News. Už při vstupu do baru návštěvníci dostanou své číslo spolu s typicky oranžovou kombinézou a následně jsou odvedeni do svých cel.

Vazbu může v jednu chvíli navštívit až 50 "vězňů", pro které je připraveno deset cel o různých rozměrech. Zážitek si však návštěvníci mohou užít i ve vězeňské kantýně. Za pobyt v ní zaplatí v přepočtu 900 korun na osobu, za vlastní celu si pak připlatí o necelých 200 korun více.

Nápad na vězeňský bar dostal v roce 2017 jeho zakladatel Sam Shearman a první takový otevřel ještě ten rok v Londýně. "Zájem tady byl tak ohromný, že se nám značku Alcotraz podařilo rozšířit i do města Brighton a teď i do Manchesteru," říká Shearman s tím, že manchesterský bar bude ze všech tří největší.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Klaus navštívil Zemana v nemocnici. Prezident je hospitalizován kvůli dehydrataci

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil v pražské Ústřední vojenské nemocnici současnou hlavu státu. Do Střešovic se tak vrátil po pár dnech, kdy byl sám hospitalizován kvůli vysokému tlaku. Informoval o tom server Novinky.cz.

Prezident Miloš Zeman zůstává v nemocnici kvůli dehydrataci a únavě, podle Hradu ale není ohrožen na životě, do péče lékařů nastoupil plánovaně. Hlava státu dlouhodobě trpí neuropatií dolních končetin a cukrovkou.

Další zprávy