I tak jde říct poprvé "máma". Chlapeček s hlasem démona odboural nejen své rodiče

pru pru
6. 5. 2021 11:38
“Aidene, umíš říct ‘máma’?” zeptali se nevinně irští rodiče svého šestnáctiměsíčního syna. Ten je svou odpovědí ale šokoval a dohnal až k slzám smíchu. Slovo “máma” se mu podařilo poprvé v jeho životě vyslovit až téměř démonickým hlasem jako malý ďábel. Videem s jeho premiérou se teď baví tisíce lidí na sociálních sítích.
Jako malý ďábel. Chlapeček svým démonickým hlasem dohnal své rodiče k slzám smíchu. | Video: Associated Press

Matka batolete Maiken Woll Eideová z irského města Wicklow uvedla, že Aiden začal v poslední době hodně brblat a pokoušet se o svá první slova. "Táta" se mu už několikrát podařilo vyslovit, a tak nedočkavě čekala na moment, kdy řekne také "máma".

Jakým způsobem to ale vyslovil, opravdu s manželem nečekali. "Tak strašně moc jsme se tomu smáli. A pořád říká 'máma' tímto hlasem," uvedla Eideová.

Otec dítěte Julian Brophy zveřejnil video svého batolete na Twitteru, kde za dva dny získalo téměř 60 tisíc zhlédnutí. Video se následně dostalo do hledáčku médií s celosvětovým dosahem, kde zaujal další stovky tisíc fanoušků hlavně na sociálních sítích deníků a televizí.

Uživatelé sociální sítě v komentářích uváděli, že se museli na video podívat několikrát, aby se ujistili, že dítě není dabované. Jeden uživatel dokonce chlapečkovi předpovídá hvězdnou kariéru herce nebo dabéra.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy