Jaké snowparky stojí za to? Zkuste U-rampu i cross

td
20. 2. 2012 10:18
Nadšenců snoeboardingu neustále přibývá a skiareály se jim konečně začínají přizpůsobovat
Snowboarding už není jen zimní disciplínou, odvážní skateboardisti "hoblují prkna" na letišti v Hradčanech u Mimoně i v létě.
Snowboarding už není jen zimní disciplínou, odvážní skateboardisti "hoblují prkna" na letišti v Hradčanech u Mimoně i v létě. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Sněhu neustále přibývá a české lyžařské areály si libují. Konečně se dočkaly ideálních podmínek pro lyžování a lyžaři nevědí, kam dřív skočit. Hory lákají také milovníky snowboardu, kteří potřebují trochu nabudit příliv adrenalinu. Právě pro ně se po celé České republice budují a rozšiřují nové snowparky, které mají snowboardařům poskytnou co nejlepší nabídku skoků, drah a specializovaných akcí. Přinášíme několik tipů na snowparky, které dokážou zaujmout pozornost i náročnějších prknařů.

Špindlerův Mlýn představuje osvědčenou kvalitu

Mezi nejvyhlášenější areály patří snowpark ve Špindlerově Mlýně. Crossovou trať a U-rampu bylo možné navštívit již v roce 1997, dnes je nabídka atrakcí mnohem bohatší a modernější. Přibyl například Big air skok s odrazy dvou různých velikostí nebo Halfpipe. Crossová trať i U-rampa jsou pravidelně upravovány, takže kvalita zážitku z jízdy je téměř jistotou.

Snowpark ve Špindlerově mlýně
Snowpark ve Špindlerově mlýně | Foto: Aktuálně.cz

Snowpark ve Svatém Petru je vhodný i pro konání Českého poháru i Mistroství ČR, podmínky vyhovují i mezinárodním závodům. Úroveň zvyšuje také speciální rolba určená na úpravu snowparků a U-rampy. Celodenní skipas do areálu ve Špindlerově Mlýně stojí 700 korun, na držitele studentské ISIC karty potom čeká sleva 20 procent.

Do snowparku tramvají? V Liberci ano

Zbrusu nový snowpark vyrostl na libereckém Ještědu, a to konkrétně na Nových Pláních. Již od začátku je snowboardový areál koncipován tak, aby vyhovoval jak úplným začátečníkům, kteří se se skoky a překážkami teprve seznamují, tak i ostříleným snowboardistům, jejichž nároky jsou vyšší.

Nejvíce novinek čeká na lyžaře v areálu Ještěd
Nejvíce novinek čeká na lyžaře v areálu Ještěd | Foto: Aktuálně.cz

Stejně jako park ve Špindlerově Mlýně, i ten liberecký je připraven na Český pohár. I teď je vybavení snowparku neustále obměňování a obohacováno, takže při každé návštěvě je možné vyzkoušet nové atrakce. Výhodou libereckého lyžařského areálu je skvělá dopravní dostupnost z centra města, na lyže či snowboard se lze dostat městskou hromadnou dopravou. Za celodenní skipas v Liberci zaplatíte 550 korun.

I menší areály nabízejí skvělé skoky

Dobrou vybavenost ale nabízí i menší snowparky, jakým je například Čihalka v Olešnici v Orlických horách. Snowboardisté zde mohou zkusit skoky jako Conner, Big air, šestimetrový Rainbow či čtyřmetrový Grind box. Hlavním lákadlem je ovšem večerní lyžování, které se týká i přilehlého snowparku, to se koná každou středu a čtvrtek od 18 hodin.


 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy