Jaké snowparky stojí za to? Zkuste U-rampu i cross

td
20. 2. 2012 10:18
Nadšenců snoeboardingu neustále přibývá a skiareály se jim konečně začínají přizpůsobovat
Snowboarding už není jen zimní disciplínou, odvážní skateboardisti "hoblují prkna" na letišti v Hradčanech u Mimoně i v létě.
Snowboarding už není jen zimní disciplínou, odvážní skateboardisti "hoblují prkna" na letišti v Hradčanech u Mimoně i v létě. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Sněhu neustále přibývá a české lyžařské areály si libují. Konečně se dočkaly ideálních podmínek pro lyžování a lyžaři nevědí, kam dřív skočit. Hory lákají také milovníky snowboardu, kteří potřebují trochu nabudit příliv adrenalinu. Právě pro ně se po celé České republice budují a rozšiřují nové snowparky, které mají snowboardařům poskytnou co nejlepší nabídku skoků, drah a specializovaných akcí. Přinášíme několik tipů na snowparky, které dokážou zaujmout pozornost i náročnějších prknařů.

Špindlerův Mlýn představuje osvědčenou kvalitu

Mezi nejvyhlášenější areály patří snowpark ve Špindlerově Mlýně. Crossovou trať a U-rampu bylo možné navštívit již v roce 1997, dnes je nabídka atrakcí mnohem bohatší a modernější. Přibyl například Big air skok s odrazy dvou různých velikostí nebo Halfpipe. Crossová trať i U-rampa jsou pravidelně upravovány, takže kvalita zážitku z jízdy je téměř jistotou.

Snowpark ve Špindlerově mlýně
Snowpark ve Špindlerově mlýně | Foto: Aktuálně.cz

Snowpark ve Svatém Petru je vhodný i pro konání Českého poháru i Mistroství ČR, podmínky vyhovují i mezinárodním závodům. Úroveň zvyšuje také speciální rolba určená na úpravu snowparků a U-rampy. Celodenní skipas do areálu ve Špindlerově Mlýně stojí 700 korun, na držitele studentské ISIC karty potom čeká sleva 20 procent.

Do snowparku tramvají? V Liberci ano

Zbrusu nový snowpark vyrostl na libereckém Ještědu, a to konkrétně na Nových Pláních. Již od začátku je snowboardový areál koncipován tak, aby vyhovoval jak úplným začátečníkům, kteří se se skoky a překážkami teprve seznamují, tak i ostříleným snowboardistům, jejichž nároky jsou vyšší.

Nejvíce novinek čeká na lyžaře v areálu Ještěd
Nejvíce novinek čeká na lyžaře v areálu Ještěd | Foto: Aktuálně.cz

Stejně jako park ve Špindlerově Mlýně, i ten liberecký je připraven na Český pohár. I teď je vybavení snowparku neustále obměňování a obohacováno, takže při každé návštěvě je možné vyzkoušet nové atrakce. Výhodou libereckého lyžařského areálu je skvělá dopravní dostupnost z centra města, na lyže či snowboard se lze dostat městskou hromadnou dopravou. Za celodenní skipas v Liberci zaplatíte 550 korun.

I menší areály nabízejí skvělé skoky

Dobrou vybavenost ale nabízí i menší snowparky, jakým je například Čihalka v Olešnici v Orlických horách. Snowboardisté zde mohou zkusit skoky jako Conner, Big air, šestimetrový Rainbow či čtyřmetrový Grind box. Hlavním lákadlem je ovšem večerní lyžování, které se týká i přilehlého snowparku, to se koná každou středu a čtvrtek od 18 hodin.


 

Právě se děje

před 4 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy