Jaké snowparky stojí za to? Zkuste U-rampu i cross

td
20. 2. 2012 10:18
Nadšenců snoeboardingu neustále přibývá a skiareály se jim konečně začínají přizpůsobovat
Snowboarding už není jen zimní disciplínou, odvážní skateboardisti "hoblují prkna" na letišti v Hradčanech u Mimoně i v létě.
Snowboarding už není jen zimní disciplínou, odvážní skateboardisti "hoblují prkna" na letišti v Hradčanech u Mimoně i v létě. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Sněhu neustále přibývá a české lyžařské areály si libují. Konečně se dočkaly ideálních podmínek pro lyžování a lyžaři nevědí, kam dřív skočit. Hory lákají také milovníky snowboardu, kteří potřebují trochu nabudit příliv adrenalinu. Právě pro ně se po celé České republice budují a rozšiřují nové snowparky, které mají snowboardařům poskytnou co nejlepší nabídku skoků, drah a specializovaných akcí. Přinášíme několik tipů na snowparky, které dokážou zaujmout pozornost i náročnějších prknařů.

Špindlerův Mlýn představuje osvědčenou kvalitu

Mezi nejvyhlášenější areály patří snowpark ve Špindlerově Mlýně. Crossovou trať a U-rampu bylo možné navštívit již v roce 1997, dnes je nabídka atrakcí mnohem bohatší a modernější. Přibyl například Big air skok s odrazy dvou různých velikostí nebo Halfpipe. Crossová trať i U-rampa jsou pravidelně upravovány, takže kvalita zážitku z jízdy je téměř jistotou.

Snowpark ve Špindlerově mlýně
Snowpark ve Špindlerově mlýně | Foto: Aktuálně.cz

Snowpark ve Svatém Petru je vhodný i pro konání Českého poháru i Mistroství ČR, podmínky vyhovují i mezinárodním závodům. Úroveň zvyšuje také speciální rolba určená na úpravu snowparků a U-rampy. Celodenní skipas do areálu ve Špindlerově Mlýně stojí 700 korun, na držitele studentské ISIC karty potom čeká sleva 20 procent.

Do snowparku tramvají? V Liberci ano

Zbrusu nový snowpark vyrostl na libereckém Ještědu, a to konkrétně na Nových Pláních. Již od začátku je snowboardový areál koncipován tak, aby vyhovoval jak úplným začátečníkům, kteří se se skoky a překážkami teprve seznamují, tak i ostříleným snowboardistům, jejichž nároky jsou vyšší.

Nejvíce novinek čeká na lyžaře v areálu Ještěd
Nejvíce novinek čeká na lyžaře v areálu Ještěd | Foto: Aktuálně.cz

Stejně jako park ve Špindlerově Mlýně, i ten liberecký je připraven na Český pohár. I teď je vybavení snowparku neustále obměňování a obohacováno, takže při každé návštěvě je možné vyzkoušet nové atrakce. Výhodou libereckého lyžařského areálu je skvělá dopravní dostupnost z centra města, na lyže či snowboard se lze dostat městskou hromadnou dopravou. Za celodenní skipas v Liberci zaplatíte 550 korun.

I menší areály nabízejí skvělé skoky

Dobrou vybavenost ale nabízí i menší snowparky, jakým je například Čihalka v Olešnici v Orlických horách. Snowboardisté zde mohou zkusit skoky jako Conner, Big air, šestimetrový Rainbow či čtyřmetrový Grind box. Hlavním lákadlem je ovšem večerní lyžování, které se týká i přilehlého snowparku, to se koná každou středu a čtvrtek od 18 hodin.


 

Právě se děje

před 38 minutami

Egyptské úřady zadržují loď, která téměř týden blokovala Suezský průplav. Požadují po jejím majiteli odškodné 916 milionů dolarů, píše Reuters

Zdroj: ČTK
Další zprávy