Megxit je noční můrou pro monarchii. Jak se Harry a Meghan uživí a nechají si dům?

mdan ČTK mdan, ČTK
9. 1. 2020 12:57
Oznámení vévodů ze Sussexu, že hodlají odstoupit ze svých rolí v britské královské rodině, vyvolalo řadu palčivých otázek. Harry s Meghan tvrdí, že se chtějí živit sami a svůj čas budou dělit mezi Velkou Británii a Severní Ameriku. Kdo ale zajistí jejich bezpečnost a proč se o svém rozhodnutí předem neporadili? Odpovídáme na otázky kolem megxitu, jak média odchod vévodů označila.
Foto: Reuters

Proč se rozhodli z rolí v královské rodině odejít?

Harry a Meghan na Instagramu uvedli, že k rozhodnutí dospěli po "mnoha měsících úvah a interních diskusí". A údajně jim pomohla i podpora veřejnosti. Populární britský pár je od svého oficiálního zasnoubení v hledáčku celosvětových médií a Harry na podzim řekl, že zájem bulváru jim ničí život.

Během podzimního afrického turné vévodkyně ze Sussexu v televizním dokumentu přiznala, že se příliš nesžívá s rolí v královské rodině a těžce nese tlak po narození Archieho. Harry již dříve varoval, že bulvární hon na Meghan je podobný tomu na jeho matku, a dokonce se pustil do žalob na vybrané deníky. 

 

Právě se děje

před 11 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy