Jak připravit špičkovou kávu doma i v kanceláři?

27. 8. 2018 15:21
Představujeme vám Ferrari ve světě domácích i profesionálních automatických kávovarů. Dejte si záležet při výběru svého domácího espressa a poraďte se s profesionály. JURA je švýcarský inovátor a výrobce jedinečných espresso kávovarů, které naplní očekávání nejnáročnějších zákazníků.
Foto: Komerční sdělení

Jak připravit špičkovou kávu doma i v kanceláři?

Ačkoli má káva své silné historické kořeny, málokterá doba byla jejímu popíjení tak nakloněná, jako je dnes. Ať už je to vliv jiných zemí, či inspirace moderním pojetí gastronomie, barmany ve městech pomalu střídají baristé. Ti nenásilnou formou vzdělávají své hosty nejen v přípravě, ale především ve vychutnání si kávy. A tak většina z nás zatoužila po dokonalé kávě i u sebe doma. Dopřát si šálek silného espressa, to by bylo něco. Díky moderním technologiím a přístrojům  to není problém. Ale jak si takový espresso kávovar vybrat?

Foto: Komerční sdělení

Kávovar, který šlape jako švýcarské hodinky

Kávovar pro domácí i kancelářské použití musí mít několik základních vlastností, díky kterým připravíte  během několika vteřin výtečný nápoj.

Abyste se při výběru kávovaru trefili do černého, představíme vám Ferrari mezi automatickými kávovary, které k přípravě kávy přistupuje inovativním způsobem již od svého vzniku. Švýcarská společnost JURA se v současnosti specializuje jen na výrobu kávovarů a své produkty přivádí téměř k dokonalosti. Za tím vším stojí celá řada inovativních technologií, díky kterým si můžete vychutnat svůj oblíbený šálek kávy v pohodlí svého domova.

Foto: Komerční sdělení

První espresso kávovar JURA spatřil světlo světa v roce 1977

Svůj první kávovar vyrobila společnost JURA již v roce 1937. Nešlo o klasický kávovar podle současných trendů, ale o dvou-litrový kávovar fungující na principu percolatoru. V další dekádě továrna vyrazila světu dech s luxusním provedením kávovaru z poniklované mosazi. Sedmdesátá léta byla ve znamení automatizace. JURA vyrábí mlýnky na kávu s možností nastavit hrubost mletí. Každým dalším rokem společnost JURA své kávovary vylepšovala a doplňovala je o další funkce, jako jsou automatické zpěnění mléka, dotykový displej a další moderní technologie tak, jak je známe u současných modelů

Kávovary JURA vydrží desítky tisíc cyklů

JURA se úkolu vyrobit skutečně kvalitní kávovar zhostila s precizností vlastní Švýcarům. Myslí nejen na potřeby domácího použití, jak dokazuje v případě oblíbených kávovarů JURA E80 a JURA E6, ale i na firemní vytížení kávovarů, které jsou nejvíce zastoupeny řadou JURA WE8 a JURA X6. Propracovaná a důmyslně vyrobená konstrukce z bytelných materiálů dělá kávovary JURA vysoce odolné. Intuitivní ovládání je samozřejmostí díky plně barevnému displeji.

Foto: Komerční sdělení

Kávovary JURA jsou jedinečné díky použitým patentovaným technologiím a péči při výrobě, která probíhá stále v Evropě!

  • P.E.P., pulsní propaření, jež získá z kávy maximum chuti v extrémně krátkém čase, v tomto případě je vyloučené přepalování kávy během přípravy.
  • Aroma G3, vícestupňový zabudovaný mlýnek, který pomele kávu přesně podle vašeho nastavení.
  • I.W.S., inteligentní systém filtrace vody. Filtr samy detekují zanesení a upozorní na nutnou výměnu. Filtrují nejen "tvrdé" látky, ale i těžké kovy.

Dejte si záležet a vyberte si opravdu kvalitní přístroj, který vám bude dělat dlouho radost.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 32 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy