Jak nejlíp vymáhat dluh? Zabavením kočky

ČTK ČTK
1. 9. 2009 15:55
Moskva - Extrémní metodu, jak od dlužníků dostat peníze, vymysleli exekutoři v Rusku.
Bílá kočka s dvoubarevnýma očima
Bílá kočka s dvoubarevnýma očima | Foto: Reuters

K rychlé úhradě dluhu prý nejlépe pomůže konfiskace dlužníkova psa či kočky.

"Nedávno (exekutoři) jednomu dlužníkovi zabavili perskou kočku. Hned zaplatil, protože nemohl snést odloučení od mazlíčka," napsal list Izvestija.

Zabavení mňoukajícího či štěkajícího chlupáče je prý vůbec nejúčinnější metoda vymáhání pohledávek.

"Ještě se nestal případ, že by člověk nechal předat svého čtyřnohého přítele do cizích rukou. Vždy se našly peníze na splacení dluhu," uvedl list zkušenosti exekutorů.

Exekutoři si prý ale stežují, že protřelí dlužníci lísajícího se mazlíčka prostě zapřou.

Exekutorům do očí tvrdí, že pejsek či kočička jim vůbec nepatří, ale nechal si je u nich jejich známý, se kterým se samozřejmě nelze spojit.

Zaplaťte, nebo skončíte v pekle

S vymáháním dluhů bývá v Rusku problém.

Úřady už uzavřely s moskevským patriarchátem pravoslavné církve dohodu, podle které má k lepší platební morálce přimět i varování z kazatelen před "smažením se v pekle" kvůli nevráceným půjčkám.

O uzavření obdobných dohod s muslimy a buddhisty se prý jedná.

Podle průzkumu střediska VCIOM je zadluženo 26 procent ruských rodin.

Více než polovina dotázaných připustila problémy se splácením úvěrů během nynější krize.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy