Jak nejlíp vymáhat dluh? Zabavením kočky

ČTK ČTK
1. 9. 2009 15:55
Moskva - Extrémní metodu, jak od dlužníků dostat peníze, vymysleli exekutoři v Rusku.
Bílá kočka s dvoubarevnýma očima
Bílá kočka s dvoubarevnýma očima | Foto: Reuters

K rychlé úhradě dluhu prý nejlépe pomůže konfiskace dlužníkova psa či kočky.

"Nedávno (exekutoři) jednomu dlužníkovi zabavili perskou kočku. Hned zaplatil, protože nemohl snést odloučení od mazlíčka," napsal list Izvestija.

Zabavení mňoukajícího či štěkajícího chlupáče je prý vůbec nejúčinnější metoda vymáhání pohledávek.

"Ještě se nestal případ, že by člověk nechal předat svého čtyřnohého přítele do cizích rukou. Vždy se našly peníze na splacení dluhu," uvedl list zkušenosti exekutorů.

Exekutoři si prý ale stežují, že protřelí dlužníci lísajícího se mazlíčka prostě zapřou.

Exekutorům do očí tvrdí, že pejsek či kočička jim vůbec nepatří, ale nechal si je u nich jejich známý, se kterým se samozřejmě nelze spojit.

Zaplaťte, nebo skončíte v pekle

S vymáháním dluhů bývá v Rusku problém.

Úřady už uzavřely s moskevským patriarchátem pravoslavné církve dohodu, podle které má k lepší platební morálce přimět i varování z kazatelen před "smažením se v pekle" kvůli nevráceným půjčkám.

O uzavření obdobných dohod s muslimy a buddhisty se prý jedná.

Podle průzkumu střediska VCIOM je zadluženo 26 procent ruských rodin.

Více než polovina dotázaných připustila problémy se splácením úvěrů během nynější krize.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy