Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Jak nejlépe zabezpečit mobilní telefon - rady a tipy

komerční článek
30. 1. 2017 9:59
V našich mobilních telefonech máme uložené velmi osobní informace, o které se nechceme dělit, ať už to jsou fotky z dovolené, kontakty, které sbíráme celý život, důvěrné zprávy nebo přístup ke všem sociálním sítím.
Foto: HuráMobil.cz

Je tak velmi důležité mít svůj mobilní telefon zabezpečený a předcházet tak nepříjemným situacím. Nejde totiž jen o krádež telefonu, ale také o odcizení a zneužití vašich soukromých informací. Proto se dnes s internetovým obchodem Huramobil.cz podíváme na 6 základních tipů, jak zabezpečit svůj mobilní telefon. Ohrožený totiž může být každý z nás.

1. Používejte pro zabezpečení hesla, gesta, otisk prstu nebo oko

Prvním a důležitým krokem je automatické zamykání telefonu a jeho následné zabezpečení pinem, gestem, nebo třeba otiskem prstu. Tento jednoduchý, ale přesto zásadní krok, ochrání váš mobil nejen před zvědavými kamarády, ale také před zloději.

Pokud se rozhodnete použít pro zabezpečení vašeho mobilu PIN nebo gesto, upravte si nastavení telefonu viditelnost vašeho hesla, aby nikdo při zadávání neviděl kam klikáte nebo jaké gesto kreslíte. V opačném případě, je toto zabezpečení trochu zbytečné.

Nejlepší a nejbezpečnější možností je mít zabezpečený telefon pomocí otisku prstu nebo vašeho oka. V tomto případě se vám do telefonu nemůže dostat nikdo cizí a je to také velice jednoduchá a hlavně rychlá metoda odemykání mobilu.  

Pozor! Zabezpečení SIM karty není to samé jako zabezpečení telefonu. Heslo k telefonu totiž zadáváme pokaždé, když mobil vezmeme do ruky. Naopak heslo k SIM kartě zadáváme pouze při manipulaci se SIM kartou nebo po restartu telefonu. Takové heslo tak chrání pouze SIM kartu, ale ne celý telefon.

2. Pravidelně si aktualizujte svůj operační systém

Pokud vám telefon nabídne aktualizovat software, tak neváhejte. Pravidelná aktualizace totiž přináší opravy bezpečnostních chyb a hrozeb. Zároveň dostanete také nové funkce nebo vzhled systému.

3. Naistalujte si antivirus

Na internetu se vede spousta diskuzí zda má cenu instalovat antivirus na mobilní telefon. My si myslíme, že pokud nevlastníte Apple iPhone nebo Windows Phone, tak má určitě antivirus ve vašem telefonu smysl. Mobilní telefony s operačním systémem Android jsou totiž velmi otevřené a při stahování aplikací hrozí, že si do telefonu stáhnete také nezvaného návštěvníka. Antivirus pomocí skenování dokáže vir identifikovat a smazat. Na Google Play je ke stažení velké množství antivirů, které mají také spoustu různých funkcí, stačí si jen vybrat tu nejlepší pro vás.

Tipy ke stažení:

 • Avast - Antivir a ochrana mobilu
  Skvělý bezplatný antivirus, který ochrání váš mobil před viry, malware nebo vyskakujícím reklamám. Zároveň upozorní na instalaci spywaru, které zneužívají vaše osobní data. Ke stažení na Google Play.
 • AVG Antivirus
  Další skvělý antivirus, který dokáže ochránit soukromí vašeho mobilního telefonu, sleduje výkon telefonu a chrání proti virům a dalšímu nebezpečí. Ke stažení na Google play.
 • ESET - Mobile Security & Antivirus
  V základní verzi dokáže tato aplikace automaticky kontrolovat všechny stažené aplikace, soubory nebo v případě krádeže využít možnosti dálkově uzamknout zařízení, využít GPS lokaci a vzdáleně smazat obsah v zařízení. Ke stažení na Google Play.
Foto: HuráMobil.cz

4. Aplikace instalujte jen z ověřených zdrojů

Ověřenými zdroji máme na mysli pouze obchody, které jsou určené pro váš mobilní telefon. Máte tak větší jistotu, že aplikace budou bez virů a váš telefon nepoškodí. Při stahování je také důležité kontrolovat, jaká práva aplikace při stažení vyžaduje. Pokud třeba stahujete svítilnu do mobilu a ta požaduje přístup k vaším kontaktům, bude lepší se poohlédnout po jiné a ověřené aplikaci.

5. Vypínejte automatické připojení na wifi, bluetooth

Free wifi je sice fajn, ale nikdy nevíte, kdo je zrovna připojený, co přes síť posílá nebo jestli třeba vaše citlivá data někdo na volně přístupné wifi nekrade. Samozřejmě nikdy se nepřihlašujte na takové síti k vašim osobním účtům a nepoužívejte internet banking! Veřejné wifi tak používejte pouze v nutném případě a jinak se spolehněte spíše na vaše mobilní data.

To samé platí také pro používání Bluetooth, přes které sice můžete přijímat data, ale pouze od ověřených zdrojů. Pokud tedy nechcete, aby se do vašeho telefonu někdo dostal, tak bluetooth vypněte nebo nastavte jeho neviditelnost.

6. Naistalujte si aplikaci pro sledování telefonu

Zatím jsme se zabývali pouze krádeží našich dat, které máte v mobilním telefonu uložené. Může se ale stát, že během chvilky nepřijdete jen o vaše data, ale také o celý mobilní telefon. Pokud se vám tato nemilá věc stane, tak ještě není nic ztraceno! Stačí si naistalovat nějakou z vyhledávacích aplikací, které vám pomohou odcizený telefon najít.

Tipy ke stažení:

 • Cerberus proti krádeži
  Tato skvělá ochrana nabízí komplexní řešení v případě ztráty vašeho mobilního telefonu. Pomocí této aplikace získáte polohu vaše zařízení, můžete udělat snímek okolí  nebo pořídit zvukovou nahrávku nebo na dálku telefon ovládat prostřednictvím webové stránky nebo sms zprávy. Ke stažení na Google Play.  
 • Lost Android
  Jak už název napovídá, tato aplikace vám pomůže najít váš ztracený Android mobil. Telefon můžete nejen na dálku vystopovat, ale také fotografovat předním fotoaparátem a vyfotit tak zloděje, získat seznam hovorů, poslat sms zprávu o vrácení nebo smazat vaši SD kartu. ke stažení na Google Play.
Foto: HuráMobil.cz
Foto: HuráMobil.cz

Znáte Huramobil.cz?

Huramobil.cz je specialista na mobilní telefony z české distribuce a příslušenství již od roku 1997. Víte, proč je Huramobil.cz tak úspěšný na českém trhu? Klíčovým prvkem je individuální péče a následná spokojenost každého zákazníka. Díky tomu se Huramobil.cz umístil mezi finalisty v ceně kvality v prestižní soutěži ShopRoku 2015 pořádané portálem Heuréka. Na vlastním skladě disponuje zásobami v počtu cca 20.000ks. Můžete si být tedy jisti, že zboží, které je právě skladem a objednáte jej do 17:00 Vám bude doručeno následující pracovní den a díky tomu je průměrná doba dodání zboží k zákazníkovi neuvěřitelných 1,8 dne. Nevěříte? Podívejte se na podrobné statistiky z nezávislého porovnávače Heuréka.cz. Huramobil.cz by doporučilo 99% zákazníků svým známým. Budete i vy mezi nimi?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy