Jacksona prý pohřbí bez mozku a zabetonují

Report
7. 7. 2009 15:40
Los Angeles - Pod silným dohledem policie se fanoušci shromažďují před losangeleským Staples Centre, kde od 10 hodin místního času (19:00 našeho) proběhne poslední rozloučení s Michaelem Jacksonem.
Výseč obřího plakátu, na kterém nechávají Jacksonovi fanoušci vzkazy.
Výseč obřího plakátu, na kterém nechávají Jacksonovi fanoušci vzkazy. | Foto: Reuters

Ačkoli policie i pořadatelé důrazně upozorňují, aby do města ani do blízkosti Staples Centre nepřijížděli jiní fanoušci, než 17 500 šťastlivců, kterým internetová loterie přidělila vstupenky, dá se očekávat, že Los Angeles zažije nápor až 700 tisíc lidí.

Aby nebylo zmatků v okolí Staples Centre málo, budou se muset místní organizátoři vypořádat s další komplikací.

Do arény totiž musí dnes ráno přepravit stádo jedenácti slonů asijských a sedmi koní, kteří zde budou zahajovat středeční vystoupení cirkusu Ringling Bros. & Barnum and Bailey.

Zabetonovaný a bez mozku

Mnoho nezodpovězených otázek zůstává v souvislosti s pohřbem samotným, který má proběhnout ještě před shromážděním na hřbitově Forest Lawn v Los Angeles.

Podle informací britských novin Daily Mail a Mirror má být dokonce král popu pohřben bez mozku. Ten byl prý Jacksonovi odebrán na podrobnější testy, které by měly osvětlit zpěvákovu smrt, případně jeho závislost na medikamentech nebo jinou nemoc.

V rozhovoru pro Mirror vysvětlil soudní lékař Dr. Cyril Wecht, proč se nestihne Jacksonův mozek vrátit do jeho lebky. "Všechna vyšetření mohou trvat až 18 dní. Mozek jsme museli vyjmout z lebky, není možné jej pořádně vyšetřit pokud je v těle." Rodina Jacksonových se tak z časových důvodů a touhy po zjištění pravdy, rozhodla pohřbít Michaela bez mozku, tvrdí noviny.

S další zajímavou teorií o průběhu pohřbu přišel Daily Telegraph, který tvrdí, že zpěvákova rakev bude v hrobě zabetonována, aby ji nemohli vyhrabat fanoušci. Podle informací deníku je vysoce pravděpodobné, že by k takovému pošpinění Jacksonovy památky došlo.

 

Právě se děje

Další zprávy