Itálie: těstoviny, historie a romantické azurové pláže!

Ilona Víchová
25. 6. 2012 9:28
Itálie je rájem milovníků těstovin, dobrého silného vína a překrásně čistého moře
Itálie - pobřeží Amalfi
Itálie - pobřeží Amalfi | Foto: Isifa/Thinkstock

Překrásná země, která je na východu omývána Jaderský mořem, z jihu Jónským a ze západu Tyrhénským, nese název Itálie. 7 600 kilometrů pobřeží láká turisty k tomu, aby dovolenou trávili právě v Itálii.

Města jako Milán, Řím, Neapol, Florencie nebo Benátky jsou rájem pro milovníky historie, krásné architektury, romantiky a kvalitní módy. Stejně jako lákají tato města, i pláže s azurovým mořem ročně navštěvuje mnoho cizinců z celé Evropy.

Přímořské letovisko Bibione

Mezi českými turisty jde o jedno z nejoblíbenějších přímořských letovisek v Itálii. Na tomto překrásném kousku přírody žije přibližně 2000 stálých obyvatel, ale díky turismu je v Bibione neskutečně živo.

Bibione ukrývá moderní část města s majákem, která nese název Lido dei Pini. Vyhřívaný bazén a tradiční tržiště se nachází v městské části Spiaggia. Na své dovolené vás čeká osm kilometrů pláží. Díky postupnému a mírnému svažování do moře, je Bibione vyhledávané rodinami s malými dětmi.

Bibione najdete 80 kilometrů od Benátek směrem na sever. Na plážích je celá řada vynikajících restaurací, pizzerií a barů, které umožní ochutnávat místní speciality. Na pláži jsou připravené zábavné aktivity jako jízda na koni, windsurfing nebo kuželky. Z tohoto místa se vyplatí vyrazit na výlet do Terstu, Benátek či na zámky v Passariano.

Malebné Toskánsko

Florencie, jak už sám překlad názvu znamená, je městem plným kvetoucích květin a vonné levandule. S hlavním městem Toskánska jsou spojovaná zvučná jména jako Boccacio, Da Vinci nebo Michelangelo.

Při toulkách po městě zjistíte, že celé město je ve skutečnosti jedno velké překrásné muzeum. Nejčastěji se na fotografiích objevuje florentské náměstí Piazza della Signoria neboli Radniční náměstí, kde jistě na první pohled zaujme socha Michelangelova Davida.

Úchvátnou stavbou je radnice Palazzo Vecchio, rozhlédnout se po kraji můžete z její věže Torre d´Arnolfo vysoké 95 metrů.

Foto: Veronika Skálová

Umění ve Florencii spojují s galerií Uffizi, která nabízí renesanční mistry, jako byly Raffaelo, Leonardo, Tizian nebo Rubense. Ze známého náměstí Piazza della Signoria se určitě přesuňte na procházku starým mostem Ponte Vecchio. Během cesty doputujete na náměstí Piazza San Lorenco se stejnojmenným kostelem.

V rohu tohoto náměstí postává obrovský palác Palazzo Medici-Riccardi. Florencie je právem zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Foto: Ladislav Joska

Romantické Benátky

Ostrovní město Benátky je historickým jádrem celé Itálie. Město, ležící na mělké laguně nese kulturní, společenský a historický význam. Benátky najdeme na severním pobřeží Jaderského moře. Jsou jedním z největších lákadel pro turisty z celého světa.

Kromě romantických uliček a historických památek jsou Benátky každoročně centrem velkých slavností a festivalů. 118 ostrovů Benátek spojuje přes 400 mostů. Jednotlivé části města nesou název Cannaregio, Castello, Dorsoduro, San Marco, San Polo a Santa Croce.

Dóžecí palác a chrám Svatého Marka najdete v nejmodernější části města San Marco. Velmi známým architektonickým kouskem jsou dva sloupy, které se nachází u piazzetty na náměstí Svatého Marka. Pro snadnou orientaci v městě slouží směrové cedule.

Vydat se můžete nejen okolo Benátek ale také po kanálu Grande, přes který jsou umístěné čtyři mosty. Schovat se před úmornými vedry je dobré v galerii Gallerie dell Accademia nebo v Museu d´Arte Moderna, kde najdete umění italských mistrů od roku 1850.

Foto: Martina Běhounková

Z Prahy létá denně několik přímých spojů do Benátek, Milána, Turína, Říma i Neapole. Zpáteční letenka vyjde zhruba na 6 tisíc korun. Poloviční cenu zaplatíte v případě, že vyrazíte do Itálie na dovolenou autobusem. Pobyt na osm dní s cestovní kanceláří stojí už od 11 tisíc korun.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Lákavá dovolená v Itálii.

 

 

 

 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy