Islandští fanatici budou řádit v knihovně. Chystají přednášky i virtuální výlet do Grónska

Magazín Magazín
13. 4. 2018 16:05
Milovníci severských zemí budou mít rej tuto sobotu v Ústřední městské knihovně v Praze. Klub islandských fanatiků zde totiž pořádá již sedmnáctý ročník Islandského dne. V rámci programu si návštěvníci vyslechnou vyprávění zážitků z toulek po Islandu i okolních ostrovech či zhlédnou snímek o unikátním dřevěném kostelu. Cestovatel Antonín Novák vezme návštěvníky alespoň virtuálně do Grónska. Na místě bude také stánek s knihami, průvodci a mapami. Pořadatelé slibují, že prostor bude i na individuální konzultace a rady na cestu. Program začíná v 9:30 a celodenní vstupenka vyjde na sto korun.
Island.
Island. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 30 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy