Islandští fanatici budou řádit v knihovně. Chystají přednášky i virtuální výlet do Grónska

Magazín Magazín
13. 4. 2018 16:05
Milovníci severských zemí budou mít rej tuto sobotu v Ústřední městské knihovně v Praze. Klub islandských fanatiků zde totiž pořádá již sedmnáctý ročník Islandského dne. V rámci programu si návštěvníci vyslechnou vyprávění zážitků z toulek po Islandu i okolních ostrovech či zhlédnou snímek o unikátním dřevěném kostelu. Cestovatel Antonín Novák vezme návštěvníky alespoň virtuálně do Grónska. Na místě bude také stánek s knihami, průvodci a mapami. Pořadatelé slibují, že prostor bude i na individuální konzultace a rady na cestu. Program začíná v 9:30 a celodenní vstupenka vyjde na sto korun.
Island.
Island. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 6 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy