Internetová hvězda se vzácným genetickým onemocněním zemřela v 15 letech

Video Video
17. 1. 2022 17:34
Své první video nahrála dívenka z Texasu na internet před deseti lety. Od té doby si například na Facebooku vybudovala základnu 12 milionů sledujících. Adalia Rose Williamsová se syndromem předčasného stárnutí zemřela v 15 letech.
Adalia Rose Williams | Video: Instagram/The Adalia Rose Show

Své fanoušky Adalia Rose často bavila komediálními scénkami, rozhovory se členy své rodiny, společným vařením a velmi si užívala i taneční kousky, líčení a zkoušení nových šatů. 

Trvalo to jen pár let a na všech sociálních sítích si vybudovala skupinu milionů fanoušků, které inspirovala především tím, že byla většinu času i přes všechny zdravotní potíže dobře naladěná, optimistická a velmi vtipná. 

Onemocněním, kterým trpěla, je Hutchinson-Gilfordův syndrom, známý také jako syndrom Benjamina Buttona. Velmi vzácným onemocněním trpí asi 500 dětí po celém světě. Způsobuje růstovou degeneraci, zrychlené stárnutí a předčasný rozvoj nemocí typických pro stáří. Průměrná délka života s touto diagnózou je 13 let. 

"Už netrpí bolestmi, teď už tančí na všechnu tu hudbu, kterou tolik milovala. Moc bych si přála, aby to nebyla pravda, ale bohužel to tak je. Chci poděkovat všem, kteří jí milovali a podporovali. Děkujeme všem lékařům a sestrám, kteří celé ty roky pracovali na tom, aby ji udrželi zdravou," uvedla rodina na sociálních sítích s tím, že teď už chtějí nejbližší lidé Adalie Rose truchlit v soukromí. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy