Internet se baví chybou BBC. Premiérka Mayová letěla vyjednávat o brexitu spitfirem

ČTK ČTK
31. 1. 2019 15:02
Uživatelé sociálních sítí v Británii se baví chybou zpravodajské stanice BBC, která v televizním vysílání během referování o možné cestě premiérky Theresy Mayové do Bruselu zařadila černobílé záběry bojové letky z druhé světové války. BBC ujistila, že na vině je lidské selhání. Někteří pisatelé na internetu ale v záměně vidí důkaz zaujatosti korporace ve prospěch brexitu.
Premiérka Mayová.
Premiérka Mayová. | Foto: Reuters / Shutterstock

"Theresa Mayová říká, že se plánuje vrátit do Bruselu a znovu vyjednávat o své brexitové dohodě. Unijní vůdci ale říkají, že dohoda je hotová a jednání znovu neotevřou," ohlásila moderátorka středečních večerních zpráv.

Na pozadí mezitím běžely záběry legendárních britských stíhacích letounů Spitfire, napsal deník The Guardian.

Editor pořadu Paul Royall posléze vysvětlil, že klip byl zamýšlen jako upoutávka na reportáž o novém londýnském muzeu věnovanému bitvě o Británii. Na twitteru zažertoval, že si je zcela jist, že Mayová nepoletí do belgické metropole ve spitfiru.

Někteří proevropští uživatelé sociálních sítí jsou ale podle The Guardian ohledně takového vysvětlení skeptičtí. Incident považují za úmyslnou podprahovou narážku na boj premiérky s EU o podobu nadcházejícího odchodu Spojeného království z bloku.

 

Právě se děje

před 45 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy